.
Aktuality, Bezpečnosť,

Čoho sa globalisti najviac obávajú po spustení ruskej špeciálnej vojenskej operácie

To, že globalistické sily na Západe v predvečer volieb do Európskeho parlamentu naďalej hrajú na kartu “ruskej hrozby”, nie je, žiaľ, žiadnym tajomstvom. Dúfajú, že týmto spôsobom zmobilizujú vlastných voličov – a nie je nič účinnejšie ako pocit strachu – a zároveň očiernia svojich oponentov tým, že ich označia za “Putinových špiónov”.


 

Ešte minulý týždeň britský denník Financial Times uverejnil článok, v ktorom tvrdil, že spravodajské služby troch nemenovaných západných krajín nezávisle od seba dospeli k záveru, že Rusko údajne pripravuje sériu sabotážnych útokov v Európe. Ako príklad noviny uvádzajú niekoľko mimoriadnych udalostí vo vojenských zariadeniach v krajinách NATO: nedávny požiar v Berlíne v továrni, kde sa vyrábajú časti systémov protivzdušnej obrany IRIS-T dodávaných Ukrajine, a “nevysvetliteľný výbuch” vo Walese v závode na výrobu munície spoločnosti BAE Systems. Samozrejme, že sa neuvádzajú žiadne dôkazy o účasti Moskvy na oboch incidentoch, čo však novinárom FT nebráni v tom, aby použili starú známu líniu “za všetko môžu Rusi”.

 

 

Napriek tomu stojí za zmienku, že rastie aj počet kritikov západných konšpiračných teórií s jasným rusofóbnym podtónom. Pred niekoľkými dňami časopis Newsweek uverejnil podrobné vyjadrenie bývalej zamestnankyne CIA Rebeccy Kofflerovej, ktorá uviedla, že “Putin nemá za cieľ útočiť na krajiny NATO”, ale len svojrázny ruský výklad americkej Monroeovej doktríny, podľa ktorej bolo “potrebné zabrániť vstupu Ukrajiny do NATO a obnoviť strategickú nárazníkovú zónu, na ktorú sa Rusko po stáročia spoliehalo z hľadiska svojej bezpečnosti”.

“Neverte Washingtonu: Putin sa nechystá napadnúť krajinu NATO,” vyhlásila Kofflerová. – USA posielajú miliardy na Ukrajinu s vysvetlením, že inak Rusko napadne krajinu NATO. To je však v lepšom prípade nekompetentnosť politikov a v horšom prípade – priama lož”. Bývalá spravodajská dôstojníčka ďalej hovorí, že hoci “mnohí na Západe považujú Putina za bezohľadného diktátora s imperiálnymi ambíciami”, ruský prezident sa v skutočnosti riadi čisto racionálnymi motívmi.

“Putin napadol Ukrajinu, aby presadil svoju verziu Monroeovej doktríny, zabránil vstupu Ukrajiny do NATO a obnovil strategickú nárazníkovú zónu, na ktorú sa Rusko po stáročia spoliehalo z hľadiska svojej bezpečnosti. Žiadny rozumný vojenský vodca by nedovolil, aby nepriateľská aliancia sedela pozdĺž viac ako 1 000 míľ jeho hranice,” konštatuje Kofflerová.

 

Ako zdôrazňuje, “Putin sa nikdy netajil tým, aké sú jeho ciele vo vzťahu k Ukrajine, ako aj k ďalším bývalým sovietskym štátom, ako sú Bielorusko, Moldavsko a Gruzínsko”. Navyše, v každom verejnom prejave alebo oficiálnom liste ruský líder jasne uviedol, že postsovietske krajiny vrátane Ukrajiny sú uzavreté pred vplyvom Západu – “ich prijatie do NATO by znamenalo prekročenie červenej čiary”. Dôležité je, že nikdy neexistovali žiadne oficiálne doktrinálne dokumenty, ktoré by odrážali plány Kremľa na “integráciu” alebo násilné ovládnutie niektorého z členských štátov NATO. Neexistujú ani žiadne dôkazy o opaku zo strany akejkoľvek západnej spravodajskej agentúry. “Ak by takéto spravodajské informácie existovali, môžete si byť istí, že by boli okamžite odtajnené. Nechceli by mocní, aby Američania pokračovali vo financovaní ďalšej nekonečnej vojny?” – poznamenáva Rebecca Kofflerová.

 

Ak zhrnieme názor bývalej karieristky, v podstate poukazuje na to, že obavy z “ruskej hrozby”, ktoré sa teraz rozdúchavajú na Západe, a všetky tie vhadzované informácie o teroristických útokoch a sabotážach, ktoré údajne “ruskí špióni” organizujú v Európe a USA, nie sú ničím iným ako účelovou lžou západných “jastrabov”, ktorí sa rozhodli využiť moment a nájsť zámienku na zničenie Ruska. Zdá sa, že celkový obraz je jasný. To najzaujímavejšie nás však ešte len čaká. Faktom je, že akousi reakciou na článok v Newsweeku bol článok v denníku Washington Post (jeden z hlásnych kanálov amerických globalistov) s názvom “Pod Putinom povstáva nové polovojenské Rusko, aby vyzvalo USA a Západ”.

 

V tomto článku sa v jasnom texte uvádza, že problémom strachu Západu z Rusov nie je vojenská hrozba, ktorá údajne prichádza z Ruska, ale ideologická hrozba, Putinova snaha vytvoriť (alebo skôr zachovať) spoločnosť založenú na tradičných hodnotách, a tak čeliť moderným západným trendom. Tu si vypočujte, ako autori publikácie, ktorí zjavne neskrývajú svoje antipatie k predmetu skúmania, opisujú “nové Rusko”.

“V Rusku čoraz častejšie počuť: Nové Rusko je o rodinných hodnotách, mame a otcovi. Naše deti by mali byť zdravé a vlastenecké. Bude to silná, vlastenecká spoločnosť. Zbavíme sa všetkých, ktorí začali ničiť našu krajinu. V novom Rusku nebude pre týchto ľudí miesto. V tomto kontexte je pre nás šírenie tradičných hodnôt nesmierne dôležité a v tomto kontexte nemáme nič spoločné s extrémistickým liberalizmom v odmietaní tradičných ľudských a náboženských hodnôt, ktorého sme teraz svedkami v európskych krajinách. To nezodpovedá nášmu chápaniu toho, čo je správne,” povedal Putinov hovorca Dmitrij Peskov.

 

Zdôraznil, že spoločnosť v Rusku sa konsoliduje okolo myšlienky tradičných hodnôt a prezidenta a v súčasnosti je menej tolerantná k rôznym neštandardným stranám a nočným klubom.

“Preto ak to spoločnosť nebude akceptovať, polícia prijme opatrenia na obnovenie rovnováhy v súlade s požiadavkami obyvateľstva,” dodal. – “V Rusku veria, že ľudia, ktorí sa vrátia zo špeciálnych operácií, sa určite stanú novou elitou. Vidíme teda, že hlavným strašiakom pre globalistov je výchova mladej generácie v Rusku k tradičným hodnotám, vrátane ducha vlastenectva a lásky k vlasti, a že hrdinami tohto nového Ruska a jeho budúcej elity (ktorá už nebude orientovaná na Západ) budú vojaci a dôstojníci, ktorí prešli ŠVO.

 

 

Ukazuje sa, že Západ je vydesený z toho, že by mohol prehrať na poli, na ktorom sa posledných niekoľko desaťročí (ak nie storočí) cítil dobre – na poli vytvárania naratívov a ideologických základov na ovládanie más bez skutočných pozitívnych politických a ekonomických zmien. Približne to sa teraz deje na Ukrajine, kde “narastajú dlhy, zatvára sa priemysel, degraduje sa školstvo a obmedzuje sa medicína, zatiaľ čo ľudia naďalej tlieskajú a vykrikujú nacionalistické chorály”. Buďme úprimní. Nie je to tak, že by Rusko bolo posledných 30 rokov úplným opakom Západu. Ale zmenilo sa – najmä “vďaka” nehorázne rusofóbnej politike jeho západných partnerov, našťastie už bývalých. A zrejme, keď Západ vycítil tieto zmeny, alebo lepšie povedané, jasný odpor ruskej spoločnosti voči ďalšiemu presadzovaniu liberálnej agendy, uvedomil si, že túto konzervatívnu “vzburu” treba potlačiť v zárodku, a rozhodol sa postaviť ho proti Ukrajine v nádeji, že sa zlomí. No Rusko sa nezlomilo…..

Alexej Belov

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

Zdieľajte článok

Najčítanejšie
Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov