Príhovor prezidenta LIGA LIBE Mgr. Pavla Čierneho, v Snemovni Parlamentu ČR

Mgr. Pavel Černý

Dňa 22. marca bol v Snemovni Parlamentu ČR usporiadaný osobitný seminár ku zbraňovej legislatíve, iniciovaný predsedom bezpečnostného výboru Radkom Koten. Zaznelo tu nemálo prejavov ohľadom súčasnej a najmä budúcej situácie v tejto oblasti – a to ako z úst poslancov, zástupcov ministerstiev vnútra i životného prostredia – a taktiež aj asociácií výrobcov zbraní a streliva a predstaviteľov ich najväčších výrobcov. Z tejto akcie Vám prinášame príhovor prezidenta ľudskoprávno – bezpečnostnej organizácie LIGA LIBE Mgr. Pavla Čierneho, pplk. v.v.

LIGA LIBE vznikla z dvoch petičných výborov, ktoré za mnoho posledných rokov v rámci boja proti obmedzeniam legálnych súkromných zbraní zhromaždili na stovky tisíc podpisov občanov ČR. Našu petíciu, ktorá je cielená nielen proti implementáciu bruselských nezmyselných zákazov v oblasti legálnych súkromných zbraní, podpísalo mnoho politikov, medzi nimi dokonca aj český prezident, premiér SR a predseda Snemovne.

       Mimo boja proti zmienenej zákazovéj smernici sa ale taktiež teraz snažíme čeliť hroziacim zákazom olova v strelách a rybárskych závažiach. Vyvrcholením tohto odporu bola protestná nóta odovzdaná v jeden deň predsedovi Senátu, predsedovi Snemovne a tiež na úrad vlády, ku ktorej sa k nám oficiálne pripojilo mnoho organizácií, z tých najväčších predovšetkým poľovníci, rybári – a tak nakoniec počet ľudí za protestom proti nezmyselným obmedzeniam činil spolu s našimi všetkými petentmi takmer milión českých občanov. Vrcholnými politikmi vrátane premiéra ČR, sme boli uistení, že nedopustia realizáciu hroziacich tendenčných zákazov, maskovaných tentokrát prefíkane za ekologický problém.                                                                                                                                                                Ďalší náš boj bol iniciovaný nedávnou hrozbou z EÚ, kedy bola zahájená pre nás veľmi znepokojujúca diskusia o zákazoch nožov v členských štátoch, čo je rozhodne vec, s ktorou naša krajina nemá, na rozdiel od štátov EÚ na západ od nás, nijaké problémy. Paradoxom ale je, že práve v tých krajinách, kde panujú rozličné zákazy nožov a podobných prostriedkov, kriminalita i terorizmus len a len rastie. Na túto tému sme pred niekoľkými dňami vypustili osvetový film, ktorý len za túto dobu videlo už stovky tisíc českých občanov. A tak má naozaj nebývalý ohlas.

Čo len spomenúť z našich ďalších mnohých činností?

Postarali sme sa tiež nedávno o to, aby mediálne rozhodne nezapadol začiatok prerokúvaní českej žaloby na odzbrojovaciu smernicu EÚ komisie pred Európskym súdnym dvorom. A kolega dr.Straka sa stal dokonca z miesta podujatia, čiže Luxemburgu, spravodajcom niektorých médií.

Po dlhé mesiace taktiež už robíme na projekte, ktorý je pre nás všetkých ako obyčajný dôležitý – teda na ústavnom práve českého bezúhonného občana na súkromnú legálnu zbraň, čo by posilnilo našu schopnosť čeliť ďalším prípadným populistickým zákazom zbraní – ako to napríklad teraz vidíme na príklade Nového Zélandu .

LIGA LIBE v žiadnom prípade nie je apolitická – neb práve v politike rozhodnutia, ktoré sa zásadne podpisujú ohľadom práv, slobody a záujmu občanov, práve vznikajú. Je však nadstranícka – teda nepodporuje určité strany, ale celé politické spektrum a konkrétnych politikov , čo obhajujú práve naše záujmy. Pretože aj v politike to nie je o strane , ale o ľuďoch. A tak naša LIGA vracia všetkými silami podporu politikom, čo s nami bojujú za našu vec – a tí nerobia nič nečestného či nelegálneho, len v našom prípade presadzujú ciele tých vôbec nejpreveřovanejších občanov, veľkej časti našej spoločnosti, ktorých, sčítame ak to spolu s ich sympatizantov a rodinami, tvorí totiž vskutku nemalú časť nášho národa a ich voličov. A tiež časť občiansky uvedomelú – teda tých, čo rozhodne chodia k voľbám.

Naopak politikom, ktorí nás chcú osekať na našich právach, vyjadrujeme dosť hlasno verejne či dokonca mediálne svoju nespokojnosť a usilujeme sa o to, aby volení nabudúce rozhodne už neboli. Lebo o tom to je – naši volení zástupcovia, čoby takpovediac servis občanov, by mali brať do úvahy ich názory a presadzovať ich. A my zas takých osvedčených politikov chceme dostať ešte na významnejšie posty, kde nás môžu obhajovať ešte lepšie a efektívnejšie. LIGA LIBE, za ktorou stoja státisíce petentov, tak vlastne napĺňa princíp demokracie v tej najčistejšej forme.

Proste robíme všetko preto, aby nemohlo dôjsť do budúcna k takým veciam, ako teraz na Novom Zélande. Kde po iste zavrhnutiahodnú skutku jedného človeka boli z onoho masakru účelovo obvinené zbrane. Teda dokonca len jedna ich kategória. Nehovorme ani o tom, že by za skutok jedného zlého človeka nemali byť plošne postihovaní ostatní slušní občania – a tiež sa asi tu nemusíme baviť o nespornom faktu, že zabíja iba človek a nie samotná ona zbraň. To by sme potom po udalosti v Miláne, keď pred pár dňami senegalský migrant hodlal zapáliť celý autobus s deťmi, mohli rovnako požadovať plošné zákazy zápaliek, zapaľovačov a benzínu.

Späť k Novému Zélandu, kde paradoxne už teraz majú zákony prísnejšie, než dokonca požaduje vo svojej zákazové protizbraňové smernici Európska komisia. Už to je ďalším dôkazom, že ani ona fungovať nebude a nemôže. Teda pomôcť nejako v boji proti terorizmu a kriminalite, myslené proti zlý ľuďom so zlými úmyslami, ktorí sa neštítia ničoho a rozhodne sa neriadi žiadnymi, hoci sebeprísnejšími predpismi a zákonmi. Vláda na Novom Zélande mala už tieto obmedzenia dlhodobo plánované – a ani sa tým netají. Rovnako tak ako Európska komisia, ktorá mala podobné zákazy nachystané od eurokomisárky Cecilie Malmströmovej niekoľko rokov už späť.
Zámienky sa v oboch prípadoch potom vyskytli a boli tendenčne využité. V Európe to boli parížske útoky a smernica bola uverejnená už 3 dni po nich. A na Novom Zélande majú byť kompletné zákazy uverejnené do 10 dní od tej smutnej a tragickej udalosti.
Čo bude nasledovať? Na Novom Zélande dokonca vyvlastnenie súkromných zbraní. Teda vlastne akési znárodnenie, násilné zabavovania majetkov na príkaz populistických politikov, ktorí takto zjavne len presadzujú stále silnejúce neomarxistické tendencie. Nastane toto raz aj v Európe? My dúfame, že nie. Ale dúfať nestačí. Za svoje práva treba bojovať, tie zadarmo nikdy nie sú. A aby nedošlo snáď k popísaným veciam, preto práve naše LIGA LIBE vznikla a existuje. Jednoducho, ako raz niekto povedal: “Kto zaspí v demokracii, môže sa prebudiť v totalite …”

My sme ju už zažili a naozaj, nechceme si to zažiť znova.    Prehlasujeme za státisíce občanov: nenecháme sa či už v mene pochybného “boja proti terorizmu”, alebo účelovej ekologickej zámienky, pripraviť o svoje koníčky, zamestnania či dokonca nakoniec aj majetky a osobnú bezpečnosť.

Skrátka: nedáme sa!

Mgr. Pavel Černý, pplk. v.v
prezident LIGA LIBE

 


Foto Americká armáda má nový ľahký vrtuľník

Nový vrtuľník pomôže americkej armáde zvýšiť rýchlosť na bojisku. Sikorsky-Boeing SB-1 Defiant uskutočnil svoj prvý oficiálny let 21. marca. Výkonné viacnásobné rotujúce rotory a tlačná vrtuľa namiesto chvostového rotora, ponúka lepšie ovládanie a rýchlosť ako doterajšie ekvivalenty. Defiant by sa mohol stať náhradou za vrtuľníky UH-60 Black Hawk, ktoré sú v inventári…

Foto Ruger predstavil nový Wrangler .22 LR Single-Action Revolver

Spoločnosť Sturm, Ruger & Company, Inc., predstavila jednočinný revolver Wrangler v ráži .22 LR. Nový Wrangler, ktorý je postavený na dedičstve populárneho modelu Ruger Single-Six, dopĺňa bohatú históriu spoločnosti známej  výrobou kvalitných, odolných a spoľahlivých jednočinných revolverov. Atraktívna cena v kombinácii s cenovou dostupnosťou munície s okrajovým zápalom robí tento…

Foto Rusko si prenajíma sýrsky prístav Tartus na 49 rokov

Rusko a Sýria by mali podpísať dohodu o prenájme prístavu Tartus na 49 rokov pre Rusko na ekonomické a logistické účely, podpredseda vlády Jurij Borisov to oznámil v sobotu po rozhovoroch so sýrskym prezidentom Assadom. "... Dúfame, že dohoda bude podpísaná do týždňa a že prístav Tartus budú používať ruské…

Foto Izraelský Elbit dodá húfnice ATHOS do Indie

Indické médiá oznámili, že Elbit Systems vyhral tender na dodávku svojho ATHOS ((Autonomous Towed Howitzer Ordnance System)) 2052 indickej armáde, v odhadovanej hodnote viac ako 1 miliardu dolárov. Spoločnosť Elbit však ešte neinformovala o takejto dohode Tel Avivskú burzu. Indickým partnerom Elbitu pre verejnú súťaž je Bharat Forge. Ponuka Elbit-Bharat…

Foto Viaceré nové čínske vojnové lode budú predstavené na námornej prehliadke

Nové vojnové lode budú mať svoj verejný debut na plánovanej námornej prehliadke 23. apríla v Qingdao, provincia Šan-tung na východe Číny, na oslave 70. výročia Čínskej ľudovej armády. Celkom 32 čínskych plavidiel a 39 čínskych lietadiel bude súčasťou prehliadky, povedal Qiu Yanpeng, zástupca veliteľa PLA Navy, na tlačovej konferencii, ktorá…

Foto Nezvestného muža už nezachránili

Od soboty prebiehala 2 - dňová pátracia akcia po nezvestnom mužovi zo Spišskej novej vsi. 77 - ročný bývalý poľovník odišiel v piatok okolo obeda zo svojho bydliska, do Levočskej doliny na zber medvedieho cesnaku. Rodina upovedomila políciu v nočných hodinách o nezvestnosti príbuzného. Záchrannej akcie sa okrem policajtov a…

Foto Americká armáda má nový ľahký vrtuľník

Nový vrtuľník pomôže americkej armáde zvýšiť rýchlosť na bojisku. Sikorsky-Boeing SB-1 Defiant uskutočnil svoj prvý oficiálny let 21. marca. Výkonné viacnásobné rotujúce rotory a tlačná vrtuľa namiesto chvostového rotora, ponúka lepšie ovládanie a rýchlosť ako doterajšie ekvivalenty. Defiant by sa mohol stať náhradou za vrtuľníky UH-60 Black Hawk, ktoré sú v inventári…

Foto Viaceré nové čínske vojnové lode budú predstavené na námornej prehliadke

Nové vojnové lode budú mať svoj verejný debut na plánovanej námornej prehliadke 23. apríla v Qingdao, provincia Šan-tung na východe Číny, na oslave 70. výročia Čínskej ľudovej armády. Celkom 32 čínskych plavidiel a 39 čínskych lietadiel bude súčasťou prehliadky, povedal Qiu Yanpeng, zástupca veliteľa PLA Navy, na tlačovej konferencii, ktorá…

Foto Elbit Systems získal ázijský kontrakt na dodávku riadeného streliva STYLET

Spoločnosť Elbit Systems vo štvrtok oznámila, že získala kontrakt za približne 30 miliónov dolárov na dodávku STYLET-u, precízne riadeného streliva do krajiny v Ázii a Tichomorí. Zmluva bude realizovaná počas dvojročného obdobia. Strelivo STYLET  GMM 120, s dosahom 1000 - až 8500 metrov, je určené pre taktické bojové jednotky a špeciálne jednotky. GMM…

Foto Izraelské lodenice dodávajú bojové plavidlá Shaldag do Afriky

Spoločnosť uviedla, že bude dodávať tri rýchle hliadkové lode Shaldag MK II a jednu Shaldag MK V "do krajiny v Afrike." Prvé plavidlo bolo spustené minulý týždeň. Dohoda zahŕňa výcvik posádky, údržbu a technickú podporu. Prvé plavidlo bolo spustené minulý týždeň na slávnostnom ceremoniáli. Rýchle hliadkové lode Shaldag sú navrhnuté pre námorné…

Foto Bell V-280 letí so systémom, ktorý môže vidieť aj cez lietadlo

Experimentálny model V-280 Valor rotorového lietadla spoločnosti Bell, ktorý bol postavený na demonštráciu technológie americkej armády, po prvý raz letel s integrovaným systémom, ktorý poskytuje pilotom a posádkam lietadla 360-stupňový pohľad cez plášť lietadla. PDAS (Pilotage Distributed Aperture System)“je prvý plne integrovaný taktický distribuovaný apertúrny systém v histórii vertikálneho lietania,”…

Foto Saab dodá kanadskej armáde multispektrálne maskovacie systémy

Kanadské ministerstvo národnej obrany zadalo objednávku spoločnosti Saab na výrobu multispektrálnych statických maskovacích systémov. Hodnota objednávky nebola zverejnená. Na základe tejto zmluvy dodá spoločnosť kanadskej armáde ultraľahké kamuflážne plachty. „Táto objednávka poskytne kanadskej armáde najmodernejší kamuflážny systém na svete, ktorý prináša skutočnú multispektrálnu ochranu proti odhaleniu nepriateľskými hrozbami pre koncového používateľa, “…

Foto Ruger predstavil nový Wrangler .22 LR Single-Action Revolver

Spoločnosť Sturm, Ruger & Company, Inc., predstavila jednočinný revolver Wrangler v ráži .22 LR. Nový Wrangler, ktorý je postavený na dedičstve populárneho modelu Ruger Single-Six, dopĺňa bohatú históriu spoločnosti známej  výrobou kvalitných, odolných a spoľahlivých jednočinných revolverov. Atraktívna cena v kombinácii s cenovou dostupnosťou munície s okrajovým zápalom robí tento…

Foto Unikát od FK Brno

Tento príbeh začína v pieskoch Blízkeho východu. Podľa FK Brno sa munícia 7.5 FK zrodila z požiadavky súkromnej bezpečnostnej skupiny na nový náboj. Skupina chcela náboj so zvýšeným rozsahom a výkonom, s dosahom až 100 metrov. Výsledkom je náboj 7,5 FK. Športové puzdro s úzkym hrdlom je 27 mm dlhé, spolu …

Foto Ruger – 10/22 športová malorážka

Ruger nedávno prišiel s ďalšou inkarnáciou svojej slávnej 10/22 , športovej  pušky s funkciami, ktoré ocení skutočný pretekár. 10/22 má eloxované CNC - obrábané a tepelne spracované puzdro uzáveru vyrobené z hliníka 6061-T6511. Má integrovanú 30 MOA Picatinny lištu, pripravenú na optiku v akomkoľvek rozsahu. Najlepšou funkciou je puškový uzáver vybavený…

Foto Ruger zmenšil model Security-9 na kompaktný variant

Nový kompaktný Ruger v ráži 9mm Luger predstavený tento týždeň, je v podstate zmenšenou verziou štandardnej pištole Security-9.   Je o niečo kratší ako jeho veľký brat, v dĺžke 166mm, a odľahčený na 681 gramov, z veľkej časti vďaka jeho polymérovému rámu. Podobne aj 3,5 palcová hlaveň je kratšia oproti  4…

Foto Izraelský IWI uviedol novú útočnú pušku

IWI (Israeli Weapon Industries) -  izraelský výrobca ručných zbraní pre ozbrojené zložky vlád a armády po celom svete, predstavil novú útočnú pušku, na výstave LAAD 2019, ktorá sa uskutočnila začiatkom apríla,  v Rio de Janeiro. Nová puška Carmel je ponúkaná so štyrmi rôznymi dĺžkami hlavne: 267 mm, 305 mm, 368…

Nová séria presných útočných pušiek

EMTAN, izraelský výrobca ručných zbraní, uvádza na trh novú produktovú radu pušiek pre presnú streľbu. Prvá puška v tejto  rade je vysoko presná EMTAN MZ-15 DMR v ráži 5,56. Je vybavená dvojstupňovou spúšťou , masívnym voľne uloženým predpažbím , a chrómovanou hlavňou so stúpaním 1:7  EMTAN MZ-15 DMR je ponúkaný…

Foto Aktívny strelec v škole – preventívne taktické cvičenie

Strážnici Mestskej polície Dvůr Králové nad Labem absolvovali od 9. do 11. apríla špeciálne takticko-preventívne cvičenie s názvom ŠKOLA 2019. Pod vedením profesionálneho medzinárodného inštruktora, Pavla Čierneho, nacvičovali v rámci profesijnej prípravy v priestoroch ZŠ 5. mája, postupy a pravidlá správania pri krízovej situácii spojenej s ochranou života, evakuáciou osôb a…

Foto Ľudsko – právny aktivisti protestujú proti chystanému zákazu nožov zo strany EU komisie

Prinášame Vám aktuálne osvetové video LIGA LIBE , českej bezpečnostnej organizácie, bojujúcej za práva legálnych držiteľov zbraní, a proti nezmyselnej politike EÚ odzbrojovania obyvateľstva. Je nielen o nožoch. Vlastne  je predovšetkým o tom, že v Čechách to funguje. A štáty ktoré majú v tomto smere problémy najväčšie, tak by sa práve…

Foto Americká armáda spúšťa novú aplikáciu na pomoc záložníkom nájsť sa navzájom

Americké armádne veliteľstvo nedávno spustilo svoju prvú mobilnú aplikáciu, pre záložníkov, ktorá má umožniť používateľom spojiť sa s ostatnými členmi pomocou aplikácie v ich bezprostrednom okolí, kedykoľvek to bude potrebné. Generálporučík Charles Luckey, šéa armádnych rezervistov , nazval novú aplikáciu Double Eagle App "obrovskou schopnosťou", ktorá umožní rezervným vojakom a…

Foto Vyjadrenie LIGY LIBE k stanovisku európskej generálnej advokátky k českej žalobe na protizbranovou smernicu EÚ komisie

Zo starostí úradníkov o naše bezpečie začíname mať vážny pocit nebezpečenstva. Generálna advokátka dnes navrhla Súdnemu dvoru EÚ, aby žalobu ČR o neplatnosť "odzbrojovacej smernice" zamietol v plnom rozsahu s argumentom, že "Únijný právny predpis má za cieľ zaistenie voľného pohybu palných zbraní , pričom súčasne náležite zohľadňuje zvýšené obavy…

Foto Generálna advokátka navrhuje, aby Súdny dvor historicky prvú žalobu Českej republiky zamietol v plnom rozsahu

Včera v Luxemburgu vyniesla britská generálna advokátka E. Sharpston stanovisko:   "Súdny dvor by mal zamietnuť žalobu Českej republiky proti únijnému právnemu predpisu, ktorým sa zavádzajú prísnejšie pravidlá pre nadobúdanie a držanie strelných zbraní. Únijný právny predpis má za cieľ zaistenie voľného pohybu palných zbraní , pričom súčasne náležite zohľadňuje zvýšené obavy o…

Foto Nová ruská pištoľ UDAV zostane funkčná od 50 stupňov pod nulou, až po 70 stupňov Celzia

Zdroj:tass.com Medzirezortná komisia Ruskej armády dokončila overovanie špecifikácií dizajnu ručnej pištole Udav a odporučila ju pre sériovú výrobu. "Samonabíjacia 9-mm ručná zbraň bola odporúčaná pre sériovú výrobu pod indexom O1, čo jej umožňuje oficiálne použitie," hovorí tlačová správa. Komisia preskúmala zadávacie podmienky, výsledky predbežných a vládnych certifikačných testov a skontrolovala,…