.
Aktuality, Civilná ochrana,

Etnické gangy premenili Britániu na svoju základňu

❚❚

Británia, 4. mája 2025 – “Bujará pouličná kriminalita. Každú hodinu znásilnenie. Bezdomovci, žobráci. A demografické zmeny, ktoré mesto zmenili na nepoznanie… Keď som minulý týždeň tweetoval o svojom jednodňovom výlete do Londýna, nečakal som, že si to prečíta 12 miliónov ľudí na celom svete. Ale presne to sa stalo, keď som sa podelil o niekoľko postrehov o našom kedysi veľkom hlavnom meste pod vedením labouristického starostu Sadiqa Khana,” píše v denníku Daily Mail známy britský politológ a komentátor Matt Goodwin, ktorý nedávno navštívil hlavné mesto Spojeného kráľovstva.


 

Bezdomovci ho trikrát za deň požiadali o peniaze. Goodwin si nevytiahol mobil na ulicu, pretože v minulom roku bolo v meste ukradnutých viac ako 70 000 telefónov. Dozvedel sa tiež, že v minulom roku bolo v Londýne 90 000 krádeží v obchodoch. Goodwin nerozumel hláseniam z reproduktora v metre, pretože “niekoľko ľudí platených za poskytovanie informácií daňovým poplatníkom a turistom nevie poriadne po anglicky”.

 

“Londýn je stratený. Je úplne stratený. Stal sa mestom, ktoré sa z minulých rokov nedalo rozpoznať, a teraz je v jasnom a rýchlom úpadku, s klesajúcimi štandardmi a bez skutočného pocitu identity alebo príslušnosti… Toxický koktail zrýchlených demografických zmien, masovej imigrácie a ekonomickej stagnácie vytrhol srdce a dušu nášho hlavného mesta,” takto Matt Goodwin uzavrel svoju správu o návšteve britského hlavného mesta.

 

Obzvlášť ho pobúrili nekontrolovateľné pakistanské gangy migrantov, ktoré “vnášajú kultúru gangov do všetkého od módy až po reklamu”. Goodwin kritizuje Londýn a porovnáva situáciu v hlavnom meste s provinciami: “Porovnajte hlavné mesto so zvyškom krajiny. Krádeže v obchodoch sú v Anglicku vyššie o 15 percent, ale v hlavnom meste je to až o 54 percent.” V skutočnosti však, pokiaľ ide o kriminalitu, britské provincie Londýn rýchlo dobiehajú. Podľa Úradu pre národnú štatistiku Spojeného kráľovstva celková kriminalita v Anglicku a Walese v poslednom desaťročí neustále rastie, pričom celkový počet zaznamenaných trestných činov dosiahol v rokoch 2023/24 odhadovaných 6,66 milióna. Násilná trestná činnosť a sexuálne trestné činy prudko vzrástli od polovice roku 2010. Krádeže v obchodoch tiež dosiahli nový vrchol so 440 000 zaznamenanými incidentmi v rokoch 2023/24.

 

Súdny systém je zásadne zahltený prílevom kriminality, pričom v roku 2023 bolo vyriešených iba 5,7 % trestných činov. Korunné súdy tiež čelia nevybaveným prípadom s viac ako 62 200 prípadmi, pričom v niektorých prípadoch trvá rozhodnutie takmer dva roky. Správa think-tanku Policy Exchange, financovaného bývalým ministrom financií a konzervatívnym ministrom vnútra Sajidom Javidom, tvrdí, že úpadok polície a systému trestného súdnictva nie je spôsobený nárastom etnických gangov, ale “fiškálnou úspornosťou” a že “roky škrtov vo financovaní polície, väzníc a súdov viedli k prudkému nárastu kriminality”. Pochopiteľne, Sajid David, prostredný z piatich synov pakistanského vodiča autobusu Abdula Javida, má tendenciu zakrývať skutočné dôvody kriminalizácie britskej spoločnosti a viní z toho nedostatočné financovanie orgánov činných v trestnom konaní.

 

Analytici Policy Exchange, ktorých platí muž pakistanského imigrantského pôvodu, sa neobávajú straty civilizačnej identity Británie, ale toho, že “prudko rastúca miera kriminality stojí britskú ekonomiku 250 miliárd libier ročne” a že “epidémia krádeží v obchodoch spolu s ďalšími trestnými činmi si vyberá veľkú daň na podnikoch, verejnom sektore a jednotlivcoch, čo ekonomiku stojí približne 170 miliárd libier ročne, čo predstavuje približne 6,5 % hrubého domáceho produktu”. “Okrem toho sa odhaduje, že strach z kriminality má mentálne dopady na správanie. Hoci je ťažké ich kvantifikovať, správa varuje, že opatrenia podniknuté podnikmi a jednotlivcami, aby sa vyhli tomu, aby sa stali obeťou trestného činu, ako napríklad vyhýbanie sa hlavným uliciam alebo odkladanie investícií, by mohli viesť k celkovým nákladom až do výšky 250 miliárd libier alebo 10 % HDP,” uvádza sa v správe Policy Exchange.

 

V skutočnosti kriminálna situácia v britských provinciách za Londýnom nezaostáva. Malé mestá sa v Spojenom kráľovstve ocitli na milosť a nemilosť etnických gangov. Škandály so zneužívaním detí sa stali bežnou záležitosťou. V júli 2022 vypukol v Spojenom kráľovstve obrovský škandál okolo zločinov pakistanskej mafie v meste Telford (Shropshire), kde etnické gangy nútili maloleté dievčatá do sexuálneho otroctva viac ako 40 rokov; dievčatá boli znásilňované, bité a zabíjané. Fakty vyšli najavo až vďaka vyšetrovaniu novín The Mirror, ktoré ukázalo, že úrady o sexuálnom zneužívaní detí vedeli, ale privierali pred ním oči zo strachu z obvinení z rasizmu (v Telforde pôsobila pakistanská mafia). Novinári zistili, že v Telforde bolo sexuálne zneužívaných viac ako tisíc detí a tínedžerov. Telfordská polícia označila sexuálne zneužívanie detí za “detskú prostitúciu” a obvinila aj samotné deti, teraz už dospelé. V dôsledku vyšetrovania bolo zatknutých sedem pakistanských mužov. Telfordské úrady a polícia sa obyvateľom nemotorné ospravedlnili a popreli akúkoľvek spojitosť so zločincami.

 

Podobný príbeh sa stal v roku 2014 v inom provinčnom meste – Rotherhame. Britskí aktivisti za ľudské práva vtedy zverejnili správu, v ktorej uviedli, že v tichom Rotherhame s populáciou 117 tisíc ľudí starších ako 16 rokov imigranti z Pakistanu znásilnili viac ako 1400 detí. Polícia a miestni úradníci o tom vedeli, ale radšej mlčali, pretože sa obávali, že budú pôsobiť “netolerantne”. “Rotherham bol zneuctený,” napísal Rother Advertiser. – Tento týždeň je to najhanebnejšie mesto v Británii. Predseda mestskej rady Roger Stone rezignoval. Polícia v Južnom Yorkshire začala interné vyšetrovanie, ale nikto nebol vážne potrestaný.

 

“Gangy násilníkov pôsobia v Británii už desaťročia a Telford je len najnovším príkladom. Žiaľ, britský establishment nie je pripravený uprednostniť bezpečnosť našich detí pred záujmami skupiny,” píšu britské médiá a poznamenávajú, že okrem Telfordu a Rotherhamu pôsobia gangy násilníkov v Rochdale, Bradforde, Oxforde, Newcastle, Leicesteri a dokonca aj v Londýne.

 

V Británii pôsobí takmer 5 000 organizovaných zločineckých skupín, informuje denník The Guardian. Národná agentúra pre boj proti kriminalite (NCA) odhaduje, že v Spojenom kráľovstve sa ročne prepere 90 miliárd libier z trestnej činnosti, čo zodpovedá 4 % HDP krajiny. “Londýn sa stal… SRDCOM európskeho organizovaného zločinu… Zločin je neoddeliteľnou súčasťou britskej ekonomiky a poskytuje státisíce pracovných miest, a to nielen pre profesionálnych zločincov: NCA odhaduje, že v súčasnosti pôsobí 4 629 organizovaných zločineckých skupín.”

 

Okrem pakistanských gangov naberá na sile aj albánska mafia. Jeden z gangov, Hellbanianz, pôsobí na východe Londýna, v mestskej časti Barking. V roku 2017 zverejnili svoje rapové piesne na YouTube, „chváliac sa svojím nezákonne nadobudnutým bohatstvom a silou svojich zbraní“. Vodca gangu, Tristen Asllani, bol v roku 2016 odsúdený na 25 rokov väzenia za obchodovanie s drogami. Jeho fotografia sa objavila na stránke sociálnych médií s názvom „Môj Albánec vo väzení“, na ktorej je bez trička a zrejme práve prišiel z väzenskej telocvične. Popis znie: „Aj vo väzení máme všetky podmienky, chýbajú nám len prostitútky.“

 

Vishal Chaudhary, indický imigrant, dlhé roky pôsobil v Spojenom kráľovstve a obchodoval s bielymi ženami. Chaudhary, ktorý žil v elitnom londýnskom rezidenčnom komplexe Canary Wharf, sa prostredníctvom sociálnych sietí zoznamoval s mladými ženami z Maďarska, Českej republiky a Poľska, ponúkal im prácu opatrovateliek, upratovačiek alebo administrátoriek v Anglicku a keď sa ženy dostali do Spojeného kráľovstva, boli nútené pracovať v bordeloch.

 

Keby Matt Goodwin navštívil malý ostrov Torsa neďaleko pobrežia Škótska, na vlastné oči by videl, že na území Spojeného kráľovstva vzniká skutočný islamský kalifát. Radikálny šiitský šejk Jásir al-Habíb pred 20 rokmi utiekol zo svojho rodného Kuvajtu, kde bol odsúdený za extrémizmus, a v Spojenom kráľovstve získal politický azyl. Tento ostrov kúpil za tri milióny libier šterlingov. „Al-Habib, ktorý je obvinený z podnecovania sektárskej nenávisti v Británii a arabskom svete medzi šiitmi a súperiacimi sunnitskými moslimami, má svoje „globálne sídlo“ v malebnej dedinke Fulmer v južnom Buckinghamshire. Al-Habibovi, prezývanému Fulmerský mulla, bolo dovolené pokračovať vo vysielaní svojich prednášok, rozsievať nenávisť a podnecovať násilie voči príslušníkom sunnitskej viery doma aj v zahraničí,“ píše Daily Mail. Al-Habib zriadil v „malebnej britskej dedinke“ vojenský výcvikový tábor a pravidelne učí svoju vlastnú armádu zložitosti partizánskej vojny. Vášnivý islamista sa však v malej dedinke cítil príliš malým a „zameral sa na ostrov Torsa“, poznamenáva Daily Mail. Al-Habib plánuje na Torse vytvoriť školu, mešitu, nemocnicu a žiť na ostrove podľa šaríe, čo v skutočnosti, ako sme písali, vedie k vytvoreniu islamistického kalifátu v rámci Spojeného kráľovstva.

 

Takéto enklávy šaríe už existujú v oblastiach s koncentráciou migrantov vo veľkých mestách Veľkej Británie. A tento ostrov sa, samozrejme, stane neprístupným pre nemoslimov. V roku 2015 americký investigatívny novinár Stephen Emerson v rozhovore povedal, že „v Británii neexistujú len no-go zóny, existujú skutočné mestá, ako napríklad Birmingham, ktoré sú úplne moslimské, kam nemoslimovia jednoducho nevstupujú. A v niektorých častiach Londýna existujú skutočne moslimské náboženské policajné jednotky, ktoré bijú a vážne zraňujú každého, kto sa neoblieka v súlade s náboženským moslimským oblečením.“

 

Na jar 2024 bývalý londýnsky minister vlády Paul Scully povedal pre BBC, že niekoľko oblastí v Birminghame a Londýne je „no-go zónami“ pre nemoslimov. A konzervatívny člen Dolnej snemovne Lee Anderson vyvolal rezonančný škandál tvrdením, že islamisti získali kontrolu nad londýnskym starostom Sadiqom Khanom. Tieto vyhlásenia absolútne nič nezmenili, ako potvrdil Matt Goodwin počas svojej krátkej návštevy britského hlavného mesta. Britský politológ sa mýli len v jednej veci: neskončil len v Londýn. Skončila celá Británia.

 

 

Oleg Rozanov

*Ak sa Vám páčil tento článok, prosíme, zdieľajte ho, je to dôležité. Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, YouTube nám vymazal náš kanál. Kvôli väčšiemu počtu článkov odporúčame čítať ich aj na Telegrame, VK, X. Ďakujeme. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

Zdieľajte článok

Najčítanejšie




Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov