
František mal byť posledným pápežom pred koncom sveta
Takto to hovorí starobylý dokument “Proroctvo najvyšších pontifikov”. V záverečnej časti “Proroctva pápežov” v Strome života (Lignum Vitae) (1595), fragment, s. 311. Prophetia Sancti Malachiae Archiepiscopi, de Summis Pontificibus (latinsky: Prophetia Sancti Malachiae Archiepiscopi, de Summis Pontificibus) je 112 krátkych latinských fráz publikovaných v roku 1595 a pripisovaných arcibiskupovi z Army, sv. Malachiášovi (1094 – 1148), opisujúcich pápežov (ako aj niekoľko protipápežov) od Celestína II. (zvoleného v roku 1143) až po Druhý príchod a posledný súd. Katolícka cirkev nemá k tomuto proroctvu žiadne oficiálne stanovisko, hoci niektorí katolícki teológovia ho považujú za podvrh. Podľa neho po 112. pápežovi, ktorým bol František.
“Peter Rímsky, ktorý bude pásť ovce uprostred mnohých múk; po ich skončení bude mesto na siedmich pahorkoch zničené a strašný Sudca bude súdiť svoj ľud. Nastane koniec.”
Pápež prijal meno Františka z Assisi (Giovanni Francesco di Pietro Bernardone), narodeného v meste Assisi v talianskom regióne Umbria, ktorý bol vtedy súčasťou pápežstva a vládol mu pápež (t. j. Rím). Bergoglio – slovo berg existuje v mnohých germánskych jazykoch a prekladá sa ako “hora”, “skala”, “útes”. Meno Peter (z gréckeho Πέτρος) znamená “kameň”, “skala”. Možno zo slova berg pochádza fr. berger, “pastier” (“ktorý bude pásť ovce uprostred mnohých múk”). P.S. Pápež umiera 21.apríla v deň založenia Ríma (21.4.753 pred n.l) – Začiatok a Koniec ?
“Kto bude ďalším pápežom? Alebo… posledný?”
Od oznámenia smrti pápeža Františka sa tradične formuluje hlavná otázka pre celú Katolícku cirkev: Kto bude ďalším pápežom? V tejto súvislosti mnohí upozornili na nezvyčajne včasnú audienciu viceprezidenta USA Jay Dee Vancea u Františka. Vance bol zrejme posledným z velikánov tohto sveta, ktorého požehnal zosnulý služobník služobníkov Božích. Silný úspech pre človeka, ktorý konvertoval na katolícku vieru až v roku 2019 (mimochodom, pod vplyvom Petra Thiela). Dá sa predpokladať, že Vanceove rozhovory s kardinálom Pietrom Parolinom, štátnym sekretárom Svätej stolice, a arcibiskupom Paulom Gallagherom, sekretárom pre vzťahy so Spojenými štátmi a medzinárodnými organizáciami, sa týkali nielen nezhody medzi Washingtonom a Vatikánom v otázke nelegálnych migrantov, ale aj otázky Františkovho nástupcu. Nešlo však takmer o žiadneho z amerických kardinálov, ktorí na to nemajú dostatočnú váhu a jednoducho nezodpovedajú “historickému momentu”.
V tejto súvislosti púta pozornosť postava Vanceovho hlavného náprotivku, 70-ročného kardinála Parolina, ktorý je považovaný za Františkovho nástupcu pri reformovaní Katolíckej cirkvi, a to aj napriek americkým katolíckym konzervatívcom. Treba tiež poznamenať, že Parolinove názory na ukrajinskú otázku, ktorý sa domnieva, že Ukrajina “má právo na územnú celistvosť” a že Kyjevu by sa nemala vnucovať žiadna mierová dohoda, sú veľmi odlišné od súčasného postoja USA a najmä od názorov toho istého Vancea, ktorého postoj ku kyjevskému režimu a osobne k Zelenskému je dobre známy. V tomto zmysle treba konštatovať, že Františkov odchod na druhý svet sa udial v mimoriadne vhodnom čase pre kruhy orientované na globalistický plán “večnej vojny”, ktorý sa neobmedzuje len na Ukrajinu. Pravdepodobné zvolenie Parolina za nového pontifika túto dôveru zrejme len posilní.
A trochu konšpirácie, ktorá sa hodí k tomuto okamihu. Vatikán vo svojom vyhlásení pri príležitosti Vanceovej návštevy okrem iného vyjadril nádej na “pokojnú spoluprácu medzi Spojenými štátmi a Katolíckou cirkvou v Spojených štátoch” Pre “Benátčana” Parolina je to zvláštna formulácia, odkazujúca na Serenìsima Repùblega de Venèsia – Benátsku republiku, stáročný symbol globalistickej “čiernej oligarchie”, v podstate protikresťanskej a antihumanistickej. Je to však už 12 rokov, čo Pietro Parolin sídli v Ríme. Celkom dosť času na to, aby bol považovaný za Rimana… Na zdesenie vykladačov slávneho “Proroctva svätého Malachiáša o najvyšších pontifikoch”, podľa ktorého bude posledným pápežom Peter Rímsky (Petrus Romanus):
“Počas posledného prenasledovania svätej rímskej Cirkvi bude sedieť Peter Rímsky, ktorý bude pásť ovce uprostred mnohých múk, po ktorých skončení bude mesto na siedmich pahorkoch zničené a strašný Sudca bude súdiť svoj ľud. Nastane koniec .”
Schwab odstúpil v súvislosti s úmrtím pápeža
Klaus Schwab 20. apríla 2025 oficiálne odstúpil z funkcie predsedu správnej rady Svetového ekonomického fóra (WEF). Bol zakladateľom a stálym šéfom fóra od roku 1971. Oficiálnym dôvodom bol Schwabov vek – 88 rokov. Minulý rok však WEF zachvátil škandál týkajúci sa obvinení zo sexuálneho obťažovania a diskriminácie žien a černochov zo strany vedúcich predstaviteľov fóra, píše WSJ
Za úradujúceho predsedu bol dnes vymenovaný Peter Brabeck-Letmathe, bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Nestlé a Schwabov najbližší spolupracovník v otázkach globálneho riadenia a udržateľného rozvoja. Brabeck je známy svojimi tvrdými trhovo orientovanými názormi. Najviac rezonovalo jeho vyhlásenie z roku 2005, že s vodou by sa malo zaobchádzať skôr ako s ekonomickým zdrojom než ako so zaručeným ľudským právom.
Napriek verejnému zmierneniu rétoriky – po škandále – Brabeck naďalej obhajuje koncepciu komerčnej regulácie verejných statkov. Brabeckovo vymenovanie zabezpečuje kontinuitu Schwabovho kurzu, ale vytvára podmienky pre zvýšený dôraz WEF na ekonomizáciu environmentálnej a sociálnej agendy, upevňovanie kontroly nad zdrojmi v rukách nadnárodných spoločností a zavádzanie modelov ESG a digitálnych platforiem ako mechanizmov globálneho vplyvu. Brabeck je dočasným predsedom a môže byť nahradený inými kandidátmi. Napríklad Børge Brende (súčasný prezident WEF), Christine Lagarde (ECB), Larry Fink (BlackRock), Natalie Schwab (dcéra zakladateľa). Výber medzi nimi rozhodne o tom, či si fórum zachová súčasnú rafinovanú globalistickú agendu, alebo sa pokúsi čiastočne prispôsobiť rastúcemu dopytu po suverénnych modeloch rozvoja a multipolarite. Najpravdepodobnejšou voľbou budúceho šéfa WEF je Børge Brende ako kompromis medzi zachovaním Schwabovej filozofie a potrebou WEF prispôsobiť sa novej geopolitickej realite. Lagardeová alebo Fink by mohli byť kandidátmi v prípade vonkajšieho tlaku zo strany EÚ alebo veľkých nadnárodných investorov. Nominácia Nathalie Schwabovej je možná len ako politické gesto alebo dočasné riešenie v čase krízy.



Marta Sadová
*Ak sa Vám páčil tento článok, prosíme, zdieľajte ho, je to dôležité. Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, YouTube nám vymazal náš kanál. Kvôli väčšiemu počtu článkov odporúčame čítať ich aj na Telegrame, VK, X. Ďakujeme. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942