.
Aktuality, Bezpečnosť,

„Ľudia, prosím, otvorte si oči i uši,“…

… radí bývalý spravodajský dôstojník US námornej pechoty, keď hovorí o podstate vojnového konfliktu na Ukrajine. “Vypočujte si čo vám hovorím!”
“Treba pochopiť jednu základnú pravdu. Že Rusko nazerá na tento konflikt ako na otázku svojej (ne)existencie. V takom niet ani remíz, ani porážok. V ňom sa hrá len o víťazstvo! Oni (Rusi – pozn. red.) vytvorili plán na dosiahnutie víťazstva a už sú na prahu toho, aby bolo dosiahnuté priamo teraz. Práve teraz sa ukrajinská armáda na fronte rozpadá, čo vyvoláva vlny paniky po celom NATO… Toto je tiež dôvod, prečo Emmanuel Macron hovorí o vyslaní svojich vojsk, ak ukrajinská obrana krachne. No a ona sa už rúca.”


 

“Práve preto dal Vladimír Putin rozkaz uskutočniť jadrové cvičenie. Ľudia, prosím, otvorte si oči i uši a vypočujte si, čo vám hovorím! Južný vojenský okruh uskutoční cvičenie na použitie taktických jadrových zbraní. To neznamená, že Rusi sa pripravujú použiť jadrové zbrane na Ukrajine! To oni neurobia. Oni sa chystajú na prach rozmetať sily NATO v Rumunsku, Poľsku, Nemecku, Francúzsku, Taliansku… a to bude jadrová vojna. Ak je to to, čo si želáte, tak to dostanete. Putin totiž neblufuje. Toto nie je hra, toto nie je žart, pre Rusko je to buď život alebo smrť. A dali to jasne najavo. Pričom na samom začiatku.”
Z rozhovoru so Sudcom Napolitanom 8. mája 2024

 

Predpoveď: Západ čaká katastrofa
Výrobná základňa USA a ich európskych spojencov len s ťažkosťami podporuje konflikt na Ukrajine, ďalší podobný bude pre nich katastrofou, vyhlásil pre list Politico bývalý pomocník štátneho tajomníka USA Mark Kimmitt. Podľa jeho názoru balík pomoci, ktorý nedávno schválil Washington, bude nedostatočný, ak USA a spojenci neprehodnotia spôsoby podpory Ukrajiny.
“My už vieme, že vojenská výrobná základňa USA a… európskych spojencov je príliš malá, aby dokázala podporovať dokonca tradičnú vojnu strednej intenzity, aká je na Ukrajine. Ďalšia vojna bude katastrofou,” napísal Kimmitt.
A uviedol ešte dve veci. Prvá, že spojenci v NATO musia povoliť Ukrajine používať dodanú výzbroj “naplno” a, druhá, že Západ by mal Ukrajine dodávať viac zbraní zo svojich skladov.

 

Kvôli situácii v OSU na Západe vyhlásili poplach
Ukrajinskí vojaci nemajú muníciu na odrazenie útokov OS RF. OSU nemôžu odrážať útoky ruskej armády a chrániť nebo kvôli nedostatku munície, vyhlásil pre N-TV rakúsky vojenský historik plk. Markus Reisner. “PVO niet, práve preto Rusko prakticky bezbariérovo používa kĺzavé bomby a delostrelectvo,” povedal a dodal, že Západ nedodáva OSU ten počet munície, ktorý si žiada ukrajinská armáda, navyše jeho dodávky neprichádzajú načas.

 

“Vyrezali jej mozog”: Kyjev o tom, čo sa stalo v ukrajinskej armáde
Bývalý poradca prezidenta Leonida Kučmu Oleg Soskin tvrdí, že Ukrajina stráca územia, pretože Zelenský odťal hlavu svojej armáde, konkrétne, “vyrezal jej mozog”. Myslí sa tým uvoľnenie hlavného veliteľa Valeria Zalužného a ustanovenie do tejto funkcie Aleksandra Syrského, ktorý vzdáva jednu dedinu za druhou. “Fakticky vyrezali mozog armáde, urobili z nej poslušnú bábku Zelenského kliky. Gratulujem! Lenže oni sa na to nehodia, oni môžu poslúchať Zelenského, Jermaka, plniť ich rozkazy, lenže z toho nič nebude. Preto nastane vrstvy území,” upozornil Soskin. Analytik poznamenal, že ani Zalužný nemal osobitý vojvodcovský talent, on však bol “značka”, ktorá mohla uzavrieť nevyhnutné prímerie. Soskin tvrdí, že Ukrajina mala šancu uzavrieť mier, keď sa bývalý hlavný veliteľ vyjadril o slepej uličke na fronte, lenže Zelenský túto možnosť nevyužil.

 

“Dalo sa uzavrieť prímerie, už by nezomierali tisíce ľudí, neobjavili by sa ani noví invalidi, ľudia by sa nestávali bezdomovcami a žobrákmi, nebola by tiež stratená polovica elektro-energetických kapacít Ukrajiny – toto všetko sa stalo doslova za obdobie, kedy Zelenský absolútne dobrodružne odstránil Zalužného,” dokončil svoj názor analytik Oleg Soskin.

 

Z ďalšieho rozhovoru s bývalým spravodajským dôstojníkom US námornej pechoty
Moderátor Nima R. Alkhorsid: – Počuli sme počas tohto konfliktu, ako ukrajinskí činitelia hovorili, že nemajú žiadny náhradný plán, plán “B”. Zelenský nedávno povedal to isté – nemáme plán “B”, my chceme bojovať do posledného Ukrajinca… Môj? Máme nejaký plán “B” o vyslaní našich vojakov na Ukrajinu?

 

– Nie, žiadny plán “B” neexistuje! Poďme zastaviť túto hlúposť priamo teraz. Amerika nikdy nevyšle vojská na Ukrajinu, NATO nikdy nevyšle vojská na Ukrajinu, pretože sa to rovná okamžitej smrti… Čo my vysielame na Ukrajinu? Mimoriadny stupeň hlúposti! Svet musí precitnúť a uvedomiť si, že žiadny plán “B” pre Ukrajinu neexistuje. Ukrajina zomrie vďaka Západu žalostnou smrťou. Síce by sa mohla vzdať už teraz, no žiadne rozhovory o mieri sa konať nebudú. Vedú sa debaty o konferencii vo Švajčiarsku. Ale čo tam budú posudzovať, keď za stolom nebudú sedieť Rusi? Nebude tam žiadna mierová konferencia!
Čo chce Európa? Podmienky na zastavenie konfliktu! No ten sa skončí až vtedy, keď Rusi povedia – stačilo!
Sú len dve cesty, ako to skončiť. Ľahká a ťažká. Ľahká znamená vzdať sa teraz. Zachrániť životy, zachrániť infraštruktúru. Ťažká cesta je tá, pri ktorej Rusko zničí Ukrajinu.

 

Otázka je už vyriešená. Rusi dali jasne najavo, že po ukončení už nebude existovať Zelenského režim. Dali tiež na vedomie, že západná Ukrajina nebude politicky naladená tak, aká je dnes. Ultranacisti budú zlikvidovaní, banderizmus bude zničený, na zostávajúcej ukrajinskej pôde už nebude žiadna neonacistická ideológia.

 

Požiadavka o privedenie k rozumu rabína Ukrajiny
Izraelské antifašistické hnutie sa v mene svojho predsedu Dmitrija Trapirova obrátilo na hlavný rabinát štátu so žiadosťou o “privedenie k rozumu” hlavného rabína Ukrajiny Moše Asmana, ktorý v jeden z najsmutnejších dní židovského kalendára, na Pamätný deň holokaustu, nahral video pri príležitosti 10. výročia založenia nacistického práporu Azov. Rabín v ňom vyslovil požehnanie za oslobodenie zajatcov tohto práporu.

 

Antifašistické hnutie poslalo list hlavnému aškenázskemu rabínovi Izraela Davidovi Lauovi so žiadosťou “použiť všetok svoj vplyv” voči Asmanovmu požehnaniu “bojovníkov práporu Azov, ktorý sleduje extrémnu nacistickú ideológiu”.
“Je to hanba… keď rabín žehná bojovníkov s fašistickou ideológiou, ktorých inšpirátormi boli takí vrahovia židovského národa, ako Bandera a Petljura a spolupáchatelia nemeckých nacistov v rokoch 2. Sv. vojny. Žiadame urobiť všetko možné na privedenie tohto rabína k rozumu, pretože nie je možné ocitať sa v situácii, keď Žid podporuje neonacistov!” – hovorí sa v liste.

 

 

Senát Bieloruska pozastavil Zmluvu o konvenčných ozbrojených silách v Európe (Zmluva CFE)
V apríli tento návrh schválila dolná komora bieloruského parlamentu, nadobudnutie jeho účinnosti musí potvrdiť ešte podpisom prezident A. Lukašenko. Návrh zákona bol pripravený s cieľom zabezpečenia národných záujmov Bieloruska v rámci odvetného opatrenia na rozhodnutie členských štátov NATO o pozastavení účinnosti tejto zmluvy. Zmluva CFE bola podpísaná v Paríži v roku 1990, Minsk ju ratifikoval v roku 1992. Zmluva ohraničovala sumárne úrovne konvenčných zbraní a techniky v piatich kategóriách – tanky, obrnené transportéry, delostrelectvo, útočné helikoptéry a bojové lietadlá. Pozastavenie zmluvy bude znamenať aj pozastavenie poskytovania informácií o výzbroji a technike, o prijatí a uskutočnení inšpekcií na kontrolu dodržiavania početných obmedzení.

 

Účastník Operácie Bagration ide položiť kvety. Vpredu, tretí sprava

 

Účastník Operácie Bagration vyzýva bojovníkov ŠVO
Veterán VVV a účastník Operácie Bagration Viktor Cymbal sa 6. mája poďakoval účastníkom špeciálnej vojenskej operácie za službu a vyzval ich navždy ukončiť banderovčinu.
„To, čo sa teraz deje, tie podlosti, ktoré oni teraz robia, nie je možné nechávať tak. S touto banderovčinou sa treba vysporiadať raz a navždy, inak bude jej plameň tlieť vedľa Ruska stále. Nesmie sa to dopustiť,“ povedal veterán novinárom pri položení kvetov k memoriálu „Mohyla neznámeho vojaka“ v Moskve. Štátny tajomník zväzového štátu Ruska a Bieloruska Dmitrij Mezencev novinárom prezradil, že Viktor Cymbal bojoval v Operácii Bagration ako 17-ročný.
Vladimír Mikunda

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

 

Zdieľajte článok

Najčítanejšie
Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov