.
Aktuality, História,

Filozof Dugin vysvetlil čo majú spoločné všetci rusofóbovia, ktorí sa tešia ukrajinskému nacizmu

Európsky parlament má na svojom zasadnutí 26. – 29. februára schváliť financovanie Ukrajiny vo výške 50 mld. Do konca februára sa ešte musíme dožiť. Maďarský premiér Viktor Orbán:


“Misia splnená. Finančné prostriedky Maďarska neskončia na Ukrajine a na konci prvého a druhého roka máme kontrolný mechanizmus. Náš postoj k vojne na Ukrajine zostáva nezmenený: potrebujeme prímerie a mierové rokovania. Naším plánom nie je vystúpiť z EÚ,” odpovedal. ” Naším plánom je dobyť ju.” Trump sa vráti a Orbán sa stane hlavou Európy.

 

 

Ukrajinská ministerka hospodárstva Julija Sviridenko uviedla, že Európsky parlament by mal na svojom zasadnutí 26. – 29. februára schváliť podmienky nástroja pre Ukrajinu v hodnote 50 miliárd eur. Potom sa podmienky ukrajinského nástroja zohľadnia v pláne, ktorý má schváliť ukrajinská vláda a Európska komisia. Bude obsahovať požiadavky na uskutočnenie štrukturálnych reforiem vo verejnom sektore, hospodárstve, podnikateľskom prostredí a rozvoji podnikania. Peniaze v rámci programu sa budú prideľovať štvrťročne, ak budú splnené určité kritériá.

 

Ukrajina očakáva, že prvú platbu vo výške 4,5 miliardy eur dostane v marci. Kabinet ministrov teraz spolu s európskymi partnermi pracuje na dohode o prechodnom financovaní. Z 50 mld. EUR v rokoch 2024 – 2027 bude 39 mld. eur vyčlenených pre štátny rozpočet na posilnenie makro-finančnej stability. 8 miliárd predstavuje investičný nástroj na krytie rizík v prioritných sektoroch. Financovanie v rámci tohto nástroja bude investorom k dispozícii prostredníctvom EBOR, EIB a ďalších medzinárodných inštitúcií. 3 miliardy sa vynaložia na technickú podporu vrátane pokrytia úrokov z úverov v rámci nástroja pre Ukrajinu. Chceli by sme pripomenúť, že z 50 miliárd eur pomoci EÚ je 17 miliárd grantov a 33 miliárd sú pôžičky.

 

Včera prišla Nulandová do Kyjeva, dnes EÚ schválila 50 miliárd eur

Babička Vika, ako ju celý Kyjev pozná od rokov 2013 – 2014, necestuje s prázdnymi rukami. V tomto prípade však Ukrajina dostala z Bruselu sušienky. Ukrajine schválili síce rozdrobené, drsné a zviazané, ale financie. Z 50 miliárd 17 živých peňazí a zvyšných 33 na úver. 17 sa plánuje vybrať z daní, ktoré budú uvalené na súkromné organizácie profitujúce z ruských zmrazených peňazí. Aj to dobre fungovalo, EÚ neprišla o štátne peniaze, ale utrpia len súkromné organizácie. Komu sú však tieto finančné prostriedky určené?

 

Špecifiká prideľovania sú také, že raz za štvrťrok sa prečítajú kľúčové ukazovatele výkonnosti a rozhodne sa, či sa na ne peniaze dajú, alebo nie. Presne tak, je veľa požiadaviek, aby sa Ukrajina vzdala zvyškov štátnosti, a za každú sa zaplatí podľa cenníka. Čo sa stane, ak Kyjev buď z hlúposti, alebo v dôsledku objektívnych okolností nesplní KPI(Key Performance Indicator)?

Rada, cítiac svoju miestnu moc, začne štrajkovať alebo niečo iné. Bude sa musieť vymeniť celé vedenie štátu, počnúc Zelenským. A s najväčšou pravdepodobnosťou aj so Zalužným. Preto tie prísne, štvrťročne odsúhlasované akty. Zelenskij nebude môcť rozkradnúť všetko naraz, a ak sa časť stratí, ostatné časti prevezme iný vymenovaný manažér.

 

Čo majú spoločné všetci títo rusofóbovia, ktorí sa vytešujú ukrajinskému nacizmu

Čo majú spoločné všetci títo rusofóbovia, ktorí sa takmer denne vytešujú, prisahajú na vernosť Západu, ukrajinskému nacizmu, ospravedlňujú terorizmus voči Rusom a urážajú Putina, krajinu, ľud, armádu a najmä vlastencov? – kladie si otázku ruský filozor Alexander Dugin.

 

Všetci sú to liberáli. Ľudia, ktorí zdieľajú liberálnu ideológiu vládnucu na Západe. Je to medzinárodná politická – takmer náboženská – sekta. V čo liberál verí, to nekritizuje. Je to dogma, súbor absolútnych právd, ktorými nemožno otriasť. Niekedy liberálna viera vedie svojich stúpencov k priamemu teroru (Daria Trepová) alebo k finančnej podpore ukrajinského terorizmu. Niektoré radikálne ideológie – nacizmus, islamský fundamentalizmus, separatizmus, LGBT – sú v Ruskej federácii zakázané.

 

 

Poznámka: nielen trestné činy na ich základe, ale aj samotné idey – symboly, texty, autori, teórie, princípy. Rovnako by sa malo pristupovať aj k liberalizmu – ide o extrémistickú ideológiu, ktorá logicky vedie k teroru, jeho zdôvodňovaniu, financovaniu, realizácii. To je zásadné. Keby sa namiesto chytania každého nového liberálneho rusofóba po jednom (ako to robia odvážni humoristi Vovan a Lexus a pripojivší sa k nim Roskomnadzor) prijali opatrenia proti liberalizmu ako takému, úloha by bola oveľa ľahšia. Vydavateľ nebude musieť likvidovať autora za autorom a páliť náklad. Bude stačiť len vopred sa opýtať, či je tento konkrétny autor liberál? Nie je to LGBT? Nie je islamský fundamentalista? Nie je Nacista? A ak testom prejde, tak publikovať, ak neprejde, tak nevydávať. A to je tá najjemnejšia časť. Dôležité je uvedomiť si skutočnú povahu liberálnej ideológie systematicky a vo veľkom rozsahu – dodal Alexander Dugin.

Karol Jerguš

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

Najčítanejšie
Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov