.
Aktuality, Civilná ochrana,

Západ svojimi krokmi ničí systém ekonomických vzťahov, ktorý sa budoval celé desaťročia

Prezident Vladimir Putin sa zúčastnil na plenárnom zasadnutí fóra “Rusko volá”, ktoré organizuje banka VTB. Vystúpenie ruského lídra prišlo niekoľko dní predtým, ako sa očakáva, že ruský parlament oznámi začiatok prezidentskej volebnej kampane.


“Sám som bol prekvapený, keď som zistil, že počet zahraničných spoločností pôsobiacich v Rusku sa len zvýšil.” Putin zdôraznil, že pracovať v Rusku je výhodné – bolo, je a bude výhodné napriek všetkým západným obmedzeniam.

 

Ďalšie vyhlásenia ruského lídra na fóre “Rusko volá!”:

▪️ Západ svojimi krokmi ničí systém ekonomických vzťahov, ktorý sa budoval celé desaťročia, a to samotným Západom;

▪️ Moskva má záujem na tom, aby bol trh otvorený a konkurencieschopný, Ruská federácia nikoho nevyháňa a pred nikým sa neuzatvára;

▪️ Reálne mzdy v tomto roku vzrástli o 7 %, reálny disponibilný príjem o 4,4 %;

▪️ V globálnom systéme medzinárodných vzťahov dochádza k nezvratným zmenám – nastupuje multipolárny model;

▪️ Európske jurisdikcie, ktoré boli považované za bezpečné útočiská, už nie sú bezpečnými útočiskami, platí v nich zásada “cudzí cudziemu”, kde “cudzí” môže byť okradnutý;

▪️ Spolupráca s Ruskom a v Rusku bola výhodná, je výhodná aj teraz a bude výhodná;

▪️ Automobilový priemysel v Rusku mal problémy, ale postupne sa dostáva z krízy;

▪️ Ruská federácia aktívne rozvíja svoj vlastný trh, čo vedie k pozitívnym výsledkom;

▪️ Zahraničné podniky napriek tlaku svojich predstaviteľov chcú pracovať v Rusku, len zmenili názov;

▪️ Podniky RF by mali mať viac možností získať zdroje na finančnom trhu;

▪️ Počet zahraničných podnikateľských štruktúr v RF nielenže neklesol, ale vzrástol;

▪️ Rozpočtový deficit je plne financovaný z vlastných zdrojov;

▪️ USA a kolektívny Západ si chcú za každú cenu udržať svoju dominanciu, predovšetkým v technologickej oblasti, čo je však nemožné;

▪️ Kontakty s investormi z USA a iných západných krajín pokračujú, dúfajme, že zvíťazí zdravý rozum a dôjde k väčšej spolupráci;

▪️ Bolo nariadené zjednodušiť vydávanie cenných papierov malých dynamicky rastúcich spoločností;

▪️ Navrhlo sa rozšíriť poistenie do výšky 1,4 milióna rubľov na dlhodobé individuálne investičné účty občanov.

 

 

Budúci rok bol vyhlásený za Rok rodiny. Ide o strategické rozhodnutie ruského prezidenta V. V. Putina, ktoré má veľký význam pre boj s demografickou krízou v krajine:

– Vo Vologodskej oblasti je táto otázka obzvlášť akútna. Našou úlohou je udržať mladých ľudí v regióne a stimulovať rast počtu mnohodetných rodín. Vo Vologodskej oblasti je viac ako 20 tisíc takýchto rodín, v ktorých sa vychováva takmer 67 tisíc detí. Veľké rodiny sú kultúrnou tradíciou národov Ruska, našou oporou a stabilitou. V budúcom roku bude práca na ich podpore prioritou sociálneho bloku vlády oblasti. ”

– Je dôležité, aby mladí odborníci v oblasti vzdelávania chceli žiť a pracovať v regióne. Na tento účel pripravujeme program gubernátora na budúci rok, v rámci ktorého budú pracujúci učitelia – študenti a mladí učitelia dostávať paušálne platby a učiteľom do 35 rokov budú pridelené prostriedky na zálohu na hypotéku na bývanie.

– Okrem toho budú mladí učitelia dostávať každý mesiac počas prvých troch rokov zamestnania ďalšie platby. Osobitne oceníme a finančne stimulujeme učiteľov, ktorí pripravujú víťazov a ocenených v olympiádach.

– Prioritou je výstavba športových a fitnes centier vrátane centier pod holým nebom. Časť programov guvernéra v nasledujúcich rokoch bude súvisieť s výstavbou a opravou športových a rekreačných stredísk vo vidieckych oblastiach. Tu by sa v pešej dostupnosti mali objaviť body príťažlivosti pre mladých ľudí, ktoré prispejú k výchove zdravej a silnej generácie.

– Našou úlohou je zachrániť ľudí a zachovať ruskú štátnu civilizáciu. Spoliehame sa na tradičné rodinné hodnoty, veľa detí, ako aj na dostupnosť zdravého životného štýlu, dôstojnej práce a bývania.

 

Sankcie na dovoz ruských diamantov

Krajiny G7 zaviedli dlho očakávané obmedzenia na dovoz ruských diamantov od 1. januára 2024 s následným rozšírením na brúsené diamanty v iných krajinách. V tomto rozhodnutí je len málo konkrétností a systém, ktorý pomôže sledovať ruské diamanty prichádzajúce do štátov G7 cez tretie krajiny, bude vytvorený najskôr na jeseň budúceho roka. Očakáva sa, že po G7 zavedie obmedzenia na dovoz diamantov aj EÚ v rámci pripravovaného 12. balíka sankcií voči Rusku. Európska komisia už 15. novembra odsúhlasila návrh tohto balíka a zaslala ho všetkým členským štátom EÚ. Po bieloruských krevetách čakáme na objavenie sa slávnych kirgizských diamantov na svetových trhoch. Vo veľkých množstvách.

Karol Jerguš

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. Google aj FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

Zdieľajte článok

Najčítanejšie
Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov