Pasca pre Západ. Môže sa konflikt na Ukrajine skončiť rozpadom EÚ a NATO?

.

USA, 27.september 2023 (AM) – Ukrajinská armáda robí pokroky v protiofenzíve, zdôraznil koordinátor strategickej komunikácie Bieleho domu Kirby počas nedávneho brífingu pre médiá. Klame , o takýchto vyhláseniach sme sa už dávno dozvedeli. Jednému aj druhému Kirby určite dobre vie, aký je skutočný stav vecí na ukrajinskom fronte NATO – Rusko, a ten vôbec nezodpovedá záverom, ktoré sa snaží vnútiť svetovému spoločenstvu. Ruský prezident Vladimir Putin nedávno bez okolkov označil tzv. protiofenzívu Kyjeva za neúspech.

 

“Nie je žiadny výsledok, sú tu straty, veľké straty. Niekedy máte dojem, že to vôbec nie sú ich ľudia, ktorých vrhajú do tejto protiofenzívy,” povedal Putin na plenárnom zasadnutí WEF v televízii Rossija 24. Večné anglosaské odhodlanie klamať v medzinárodných vzťahoch, najmä s Rusmi, je dobre známe. Súčasný prípad má však niekoľko zvláštností.

 

Bidenova administratíva chce, aby si Ukrajina sadla za rokovací stôl s Ruskom, čo by súčasnému americkému prezidentovi umožnilo prezentovať zastavenie bojov v predvečer volieb ako svoju zásluhu, povedal Tabach, bývalý predstaviteľ NATO v Rusku. Západ teraz vrhol proti Rusku celý svoj arzenál prostriedkov, domnieva sa tajomník ruskej Bezpečnostnej rady Nikolaj Patrušev. “Nie sú to len hrozby alebo sankcie, ale aj tisíce informačných zdrojov pod ich kontrolou a viacúrovňový systém spracovania verejnej mienky, ktorý sa opiera o rozsiahlu sieť zahraničných PR agentúr určených na vytváranie dôvodov na rozpútanie virulentných informačných kampaní po celom svete,” napísal Patrušev.

 

Zdá sa, že hlavným dôvodom je to, že Západ s celou svojou ekonomickou silou a vojenskou mašinériou sa na Ukrajine ocitol v situácii , ako hovoria šachisti, keď každý ďalší ťah len zhoršuje situáciu a vedie k prehre. Korporatívny Západ do tejto situácie priviedli Spojené štáty. Zároveň krajiny NATO a EÚ nasledovali hegemóna ako poslušný kŕdeľ oviec, ktorý je vedený na porážku. Mnohé z nich si navyše pravdepodobne uvedomovali skutočné príčiny turbulencií, ku ktorým vo svete dochádza.

 

Minulý rok v relácii Your World na Fox News Kirby priznal, že USA a viaceré západné krajiny pripravovali Ukrajinu na vojnu už niekoľko rokov. Povedal, že administratíva prezidenta Bidena dodávala Kyjevu zbrane dávno predtým, ako sa začala ruská špeciálna operácia na denacifikáciu a demilitarizáciu Ukrajiny. “Prvá miliarda dolárov, ktorú prezident vyčlenil pre Ukrajinu, zahŕňala aj smrtiace zbrane,” povedal Kirby. Poukázal tiež na to, že “príprava Ukrajincov na vojnu prebiehala posledných osem rokov”. “USA, Kanada, Spojené kráľovstvo a ďalší spojenci pomáhali pri výcviku Ukrajincov,” — poznamenal Kirby.

 

Ako vidíme, boli to oni, kto plánoval vojnu Ukrajiny s Ruskom. Aj bývalý veľvyslanec USA v ZSSR Matlock pred rokom urobil prekvapujúce priznanie, ktoré, napodiv, uniklo pozornosti zahraničnej aj našej verejnosti, predovšetkým liberálneho zamerania. “Ľudia hovoria – Putin klame. On neklame o tom, že to hlavné, čo robí, je to, že sa domnieva, a nie bezdôvodne, že akákoľvek zahraničná vojenská intervencia v regióne, ktorý je pre Rusko kultúrne a strategicky dôležitý, je neprípustná. A úprimne povedané, ak by sa to dialo v oblasti blízkej Spojeným štátom – v Karibiku, Mexiku alebo Kanade – reagovali by sme rovnako. To však neznamená, že to, čo urobil, je dobré,” povedal Matlock.

“Zdá sa mi, že tejto vojne sa dalo zabrániť,” zhrnul bývalý diplomat. A pripomenul, že súčasný ukrajinský prezident počas volebnej kampane sľuboval mier. To je prakticky priznanie práva Ruska.

 

Takýto pohľad na ukrajinsko-ruskú vojnu je na Západe, predovšetkým v Spojených štátoch, pomerne známy. Napríklad americký politický pozorovateľ Dore v relácii moderátora televízie Fox News Tuckera Carlsona priamo povedal, že to boli Spojené štáty, ktoré vyprovokovali konflikt na Ukrajine pre svoj vlastný ekonomický prospech a s cieľom rozbiť Rusko a Nemecko. Podľa jeho názoru sú to práve Spojené štáty, ktoré stoja za výbuchmi plynovodu Nord Stream. Spojené štáty neriadi Biden, ale vojnová mašinéria, spresnil Dore.

“Všetko je to o hegemónii, imperializme a ekonomike. A ak je niekde mariňák, je to preto, že chcú ukradnúť prírodné zdroje inej krajiny,” priznal Dore.

 

Konflikt na Ukrajine rozpútali Spojené štáty, píše ekonóm Jeffrey Sachs v článku pre Common Dreams. Na tento účel Washington zorganizoval dve provokácie: zámer rozšíriť NATO na východ a nastolenie rusofóbneho režimu v Kyjeve. Sachs tiež tvrdí, že “tento konflikt vyprovokovali Spojené štáty, a to spôsobom, o ktorom najvyšší americkí diplomati hovoria už desaťročia. To znamená, že konfliktu sa dalo zabrániť už predtým, ale teraz ho treba zastaviť prostredníctvom rokovaní”. A poznamenáva, že Bidenov tím neustále používa slovo “nevyprovokovaný”. ‘ Potom sa to objavilo v nedávnom vyhlásení NATO a vo vyhlásení G7.” Bidenovi naklonené mainstreamové médiá len bezmyšlienkovite opakujú slová Bieleho domu.” V našej krajine sa takáto manipulácia už dávno odzrkadlila v prísloví o zlodejovi, ktorý vedie naháňačku za zlodejom, t. j. za sebou samým, pričom kričí: “Chyťte zlodeja!”, pričom sa snaží zmiesť zo seba akékoľvek podozrenie.

 

Dav (ovce) je touto technikou často zmätený. Konanie Washingtonu však bolo pozorne sledované zo všetkých západných hlavných miest a tiež z východných hlavných miest. Teraz sa Európania budú musieť rozhodnúť, či v mene NATO obetujú to málo, čo im zostalo z národnej suverenity a ekonomického zdravia, alebo pozastavia pomoc Zelenského režimu a budú rokovať priamo s Moskvou. Táto voľba nie je jednoduchá, pretože sú dosť pevne zapletení do ukrajinského konfliktu. Celkový príspevok Európy do vojny cudzími rukami vo výške približne 167 miliárd dolárov prevyšuje príspevok Washingtonu, pripomína plukovník McGregor, bývalý poradca šéfa Pentagónu. Treba poznamenať, že samotné USA budú čoskoro stáť pred podobnou voľbou: znížiť náklady z tzv. pomoci Ukrajine a sústrediť sa na domáce problémy, alebo eskalovať konflikt s Moskvou. Podľa expertov ide o najväčšiu sumu podpory, akú Washington poskytol inej krajine prinajmenšom od druhej svetovej vojny.

 

“Sú to neúnosné čísla,” povedal Michael O’Hanlon, vedúci pracovník BrooKingsovho inštitútu. USA po druhej svetovej vojne poslali v rámci Marshallovho plánu 16 európskym krajinám približne 150 miliárd dolárov za tri roky (po zohľadnení inflácie). Na hlboké sklamanie Západu je zároveň celkom jasné, že pôvodný plán ekonomicky oslabiť Rusko a uskutočniť úspešnú ukrajinskú protiofenzívu zlyhal. Kým Západ nebude mať nový plán alebo kým v Európe nenastane veľký prevrat, bude zo zotrvačnosti naďalej podporovať Zelenského a nemožno očakávať zmenu k lepšiemu. Na Západe už neexistujú žiadne vysvetlenia, prečo ukrajinská protiofenzíva zlyhala. Interpretácie ukrajinských rozpakov sú jedna lepšia ako druhá. Západ teraz ospravedlňuje katastrofálne zlyhanie ukrajinských ozbrojených síl tým, že nikdy nechcel, aby Ukrajina zvíťazila. Spojené štáty v tomto konflikte velia. Prezident Biden však od samého začiatku nepriateľských akcií zdržiava, poskytuje Ukrajine presne toľko pomoci, koľko potrebuje, aby mohla pokračovať v boji, ale nedokáže zvíťaziť. Jeho hlavným cieľom je vyčerpať Rusko. To je oficiálna verzia.

 

Vyčerpaním Ruska však USA vyčerpávajú predovšetkým Európu a prostredníctvom vojny sa obohacujú. Všade, kde Američania začali nepriateľské akcie, sa neponáhľali s víťazstvom. Takéto slovo ani nemali vo svojom slovníku. Svoje vojská posielali pracovať do regiónu, kde sa v danom momente sústreďovali americké záujmy. Zároveň sa snažili obmedziť straty na možné minimálny.

 

Vo Vietname napríklad celkové straty amerického letectva v rokoch 1964 – 1973 predstavovali 3 374 lietadiel a 1 204 vrtuľníkov. Viac ako 90 % lietadiel bolo zostrelených protivzdušnou obranou. Počas 20 rokov vojny v Afganistane USA minuli približne 2,26 bilióna dolárov. Osobitný generálny inšpektor USA pre obnovu Afganistanu (SIGAR) odhadol počet neobnoviteľných obetí na 2 443, pričom zranených bolo viac ako 20 000 (takmer 9-krát viac ako zabitých). Spojenci USA stratili približne 1,5 tisíc príslušníkov vojenského personálu. Skutočný počet mŕtvych afganských vojakov a civilistov nie je známy. A kto ich spočítal, týchto domorodcov?

 

Západ sa nijako zvlášť nezaoberá ani stratami Ukrajincov. Uvedené čísla sú veľmi orientačné. A Kyjev si s vyčísľovaním svojich strát príliš hlavu neláme. Všetci sa sústreďujú najmä na údaje nášho ministerstva obrany. Je pravda, že nedávno Claire Dalyová, poslankyňa Európskeho parlamentu z Írska, na stretnutí s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom povedala, že na Ukrajine padlo viac ako 500 000 ukrajinských vojakov. Poprela slová generálneho tajomníka, že ozbrojené sily Ukrajiny “postupne dobývajú územia”. Hovorca aliancie sa v reakcii ani nepokúsil vyvrátiť obrovský počet zabitých. Odpovedal, že “nikto nikdy nepovedal, že to bude ľahké, Rusko si svoju obranu vybudovalo správne”. A čo bráni NATO “budovať ofenzívu” rovnakým spôsobom? V takýchto prípadoch sa na Ukrajine hovorí: “Čo chcú?” … Washingtonu záleží na procese. Svoj kapitál získava z vojen. A dnes je pre Západ hlavnou otázkou, kedy začne Rusko postupovať k západným hraniciam Ukrajiny, aký veľký je “apetít” Kremľa a podľa toho, kde sa ruská armáda zastaví. Komentáre v západnej tlači odrážajú neistotu amerického establišmentu a s ním aj európskych elít pri hľadaní východiska zo slepej uličky, do ktorej sa sami dostali, ako aj rozumné ospravedlnenia ich (samozrejme, nie ukrajinského) zlyhania. Spojené štáty si stanovili “cieľ zabrániť Rusku v dosiahnutí strategického úspechu na Ukrajine pri jeho agresii”.

 

Azerbajdžanská tlačová agentúra APA s odvolaním sa na tlačovú službu ministerstva zahraničných vecí uvádza, že americký minister zahraničných vecí Blinken to uviedol v rozhovore pre Pod Save The World. Okrem toho má Washington v úmysle zabezpečiť ekonomickú, vojenskú a demokratickú prosperitu Ukrajiny v budúcnosti (ďalšia mrkva pre Ukrajincov!). Podľa neho Rusko už zlyhalo vo svojich pokusoch vymazať Ukrajinu z mapy, zničiť jej identitu a pripojiť ju k sebe. Americký minister zahraničných vecí dodal, že to, kde presne budú hranice vytýčené, teraz závisí predovšetkým od samotných Ukrajincov, ktorí pokračujú vo svojej protiofenzíve.

 

Z článkov a komentárov, ktoré sa na Západe objavili v priebehu augusta a septembra, však už možno vyvodiť jasný záver: uvedomili si, že porážka Ukrajiny na bojisku je nielen vopred odsúdená, ale de facto sa už stala. Napriek tomu Blinken hovorí: “Sme odhodlaní ich podporovať, aby sme maximálne zvýšili schopnosť Ukrajiny získať späť zostávajúce územia ovládané Ruskom.” Inými slovami, USA už určili vinníka svojich neúspechov. Je ním skorumpovaný kyjevský režim a, samozrejme, Európa. Blinken zároveň vydal ďalší dvojitý meter: “Ak dovolíme Rusku, aby beztrestne pokračovalo v tom, čo robí na Ukrajine, otvorí sa Pandorina skrinka a každý potenciálny agresor na celom svete si povie: ‘Keď to prešlo Rusom, prejde to aj mne. To je recept na konfliktný svet.” A čo si povie “každý potenciálny agresor”, keď sa pozrie na to, čo robia USA po celom svete (len v tomto storočí Amerika zaviedla svoj poriadok v takmer desiatke krajín) a ako to Američanom prechádza? Je to recept na svet bez konfliktov?

 

“Západ sa svojimi pokusmi spôsobiť Rusku strategickú porážku a rétorikou, že ukrajinský vojenský konflikt je epicentrom boja medzi autokraciami a demokraciami, sám zahnal do pasce. Ide o existenčný konflikt, ktorý určí budúci svetový poriadok, ako aj miesto a úlohu Západu v tomto svetovom poriadku,” povedal pre noviny Vzgljad Dmitrij Suslov, zástupca riaditeľa Centra komplexných európskych a medzinárodných štúdií na Národnej výskumnej univerzite Vyššej ekonomickej školy. Je však nepravdepodobné, že by sa Západ dostal z tejto pasce, do ktorej sa dostal pod tlakom USA, bez kritických strát. Západu je dnes jasné, že pôvodný plán ekonomicky podkopať Rusko a začať úspešnú ukrajinskú protiofenzívu zlyhal. Podľa názoru našich expertov, pokiaľ nebude mať nový plán alebo pokiaľ nedôjde k väčším otrasom v Európe a bude zo zotrvačnosti naďalej podporovať Zelenského, nemôžeme očakávať žiadne zmeny k lepšiemu.

 

Britský generál Richard Barrons v článku pre Financial Times uviedol, že Západ zvýši dodávky munície pre ozb.sily Ukrajiny do polovice roka 2024. Pripustil tiež, že “súčasná ukrajinská protiofenzíva sa Rusku nevráti, nikto to nečakal. Podľa neho Rusko nebude porazené pred nástupom zimy. Preto západní spojenci neúnavne opakujú, že budú Kyjev podporovať “tak dlho, ako to bude potrebné”. Samotné “víťazstvo” Ukrajiny sa odkladá na rok 2025.

 

Pozrime sa, koľko peňazí a materiálnych zdrojov bude Kyjev potrebovať na “víťazstvo”? Extrapolujme pravdepodobné množstvo zbraní a vojenskej techniky so stratami, ktoré už ozb.sily Ukrajiny utrpeli počas roka a pol trvajúcej vojny. Podľa súhrnu Ministerstva obrany Ruskej federácie z 19. 9. 2023 bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených: 473 lietadiel, 249 vrtuľníkov, 6903 bezpilotných lietadiel, 437 protilietadlových raketových systémov, 11960 tankov a iných bojových obrnených vozidiel, 1151 viacnásobných raketometov, 6444 poľných delostreleckých a mínometných zbraní, ako aj 13167 jednotiek špeciálnej vojenskej techniky.

 

Pri pohľade na tieto hrozivé čísla sa nedá nespýtať: nerozpína sa pri nadmernom zaťažení korporátny pupok Západu? Západ, ktorý sa sám zahnal do slepej uličky, už postupne zúri a Rusko nemá inú možnosť ako víťazstvo na bojisku, t. j. úplnú kapituláciu Ukrajiny. V skutočnosti to bude znamenať kapituláciu NATO na čele so Spojenými štátmi. Potom sa spustí princíp domina a začne sa proces deštrukcie. Najprv – Európska únia ako menej pevná štruktúra ako NATO. Potom – samotná aliancia, ktorá stratila svoj základ v podobe európskej ekonomiky. Zvyšok sveta tieto premeny celej euroatlantickej štruktúry len uvíta. Hlavné je, aby Spojené štáty nezačali tretiu svetovú vojnu zo strachu o svoju budúcnosť. Musíme však predpokladať, že aj v Amerike sú triezvo zmýšľajúci politici. Nechcem si myslieť, že tam zostali len Bidenovci a im podobní. Prach však treba držať v suchu.

Valerij Panov

*Google aj FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame.

Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942


Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Foto Izrael oznámil, že zabili veliteľov práporov Hamasu, veliteľov rôt a mnoho bojovníkov

Izrael, 4. december 2023 (AM) - Izrael napadol južnú časť pásma Gazy. 3. decembra bol oznam v The Time of Israel: Izraelská armáda v nedeľu potvrdila, že rozšírila svoju pozemnú ofenzívu na juh pásma Gazy a prisľúbila, že bude viesť kampaň s rovnakou intenzitou ako na severe Gazy, kde boje…

Foto Namiesto Ukrajiny – Ukrajinistan? USA chcú využiť banderovcov v partizánskej vojne proti Rusku

USA. 4. decembra 2023 (AM) - Vedenie USA sa bude snažiť predĺžiť konflikt na Ukrajine na čo najdlhší čas, aby nakoniec zlikvidovalo Rusko. Uviedol to plukovník americkej armády vo výslužbe Douglas McGregor, ktorý naplánoval niekoľko veľkých vojenských operácií. Podľa neho sa teraz hovorí o tom, že západná Ukrajina sa zmení na…

Foto Teherán-43: vojensko-diplomatická dráma a operácia Overlord

Rusko, 4. december 2023 (AM) - Pred 80 rokmi sa spojenci dohodli na otvorení druhého frontu. Druhá svetová vojna bola krátkym obdobím, keď sa Západ a Východ obrátili proti sebe. Spájala ich strašná hrozba - krvavý nemecký nacizmus. Traja vládcovia rôznych národností, názorov a zámerov - Josif Stalin, Franklin Roosevelt…

Foto Sovietska Stredná Ázia očami bývalého maďarského vodcu Mátyása Rákošiho

Maďarsko, 4. december 2023 (AM) - Antisovietsky nacionalizmus sa rozvíjal postupne, ale vytrvalo, okrem iného podporovaný voluntaristickou politikou Zväzového centra. V súvislosti s tendenciami faktickej eliminácie zväzových orgánov z kontroly nad situáciou v stredoázijských republikách a nad činnosťou miestnych vedúcich štruktúr od druhej polovice 50. rokov 20. storočia je zaujímavé…

Foto Ruské sily uskutočnili útoky na vojenské zariadenia od Charkova po regióny Ivano-Frankivsk

Rusko, 4. december 2023 (AM) - V noci 4. decembra začali ruské ozbrojené sily ďalšiu sériu útokov na ciele na územiach kontrolovaných kyjevským režimom. Útoky mali kombinovaný charakter: útočné drony boli najprv vystrelené na niekoľko cieľov, potom, po detekcii protivzdušnej obrany, "vstúpili do akcie" rakety, ktoré, ako vieme, "skončili už…

Foto Keď Západ hovorí o práve pre Ukrajinu – Srbsko si uvedomuje, že ide o dvojaký meter

Srbsko, 4. december 2023 (AM) – Srbský politik a diplomat Vuk Jeremič hovoril s kp.ru o globálnych problémoch súčasnosti. Po smrti bývalého ministra zahraničných vecí USA Henryho Kissingera je na "druhej strane" čoraz menej medzinárodných expertov, ktorí adekvátne hodnotia realitu. Jedným z takýchto ľudí je Vuk Jeremič, ktorý sa narodil…

Foto Nikolaj Starikov o konfrontácii so Západom: “Zmluva prestala existovať”

Veľká Británia, 9. november 2023 (AM) - Krajiny Severoatlantickej aliancie sa prestávajú zúčastňovať na Zmluve o konvenčných ozbrojených silách v Európe. Oznámili to predstavitelia oficiálneho Londýna. Ruský verejný činiteľ, spisovateľ a historik Nikolaj Starikov vysvetlil, prečo Západ po Rusku od zmluvy odstúpil. "Pozorujeme zaujímavý obraz. Okamžite po odstúpení Ruska od zmluvy…

Foto Na severe Kosova prebieha boj

Kosovo, 25. september 2023 (AM) - V okolí dediny Banjska a neďalekého kláštora bojuje v súčasnosti takzvaná "kosovská polícia" so skupinou maskovaných ozbrojencov. Podľa rôznych správ bol zabitý jeden príslušník kosovskej polície a traja neidentifikovaní muži, ktorí sa postavili separatistom. Incident sa začal skoro ráno, keď dve nákladné autá s…

Foto Newsweek: Nová vojenská taktika NATO na Ukrajine zlyháva

.USA, 7.august 2033 (AM) - Nová taktika Západu na Ukrajine, uplatňovaná v ozbrojených silách Ukrajiny, zlyháva kvôli neschopnosti ozbrojených síl Ukrajiny dominovať vo vzduchu a obrovskému nedostatku skúseného personálu. Uviedli to analytici amerického týždenníka Newsweek. Podľa expertov bola stratégia NATO dobrá len teoreticky. "Stratégia aliancie nebola nikdy skutočne otestovaná v konflikte…

Foto Tri fázy misie Pégase 2023 v Indopacifiku

Indopacifik, 12.júl 2023 (AM) - Francúzsko vyslalo vojenské lietadlá do Indopacifiku v rámci misie Pégase 2023 v súvislosti s napätím v regióne. Misia Pégase 2023, ktorú vykonávajú francúzske vzdušné a kozmické sily, prebieha v troch hlavných fázach od 25. júna do 3. augusta. Zapojí sa do nej 19 bojových lietadiel…

Foto Bujakevič: “Za posledný mesiac bolo zničených 16 tankov Leopard”

Rakúsko, 9.júl 2023 (AM) - Vyhlásenie M. V. Bujakeviča, zástupcu stáleho predstaviteľa Ruskej federácie pri OBSE, pre Stálu radu OBSE (6.júla 2023) o pokračujúcich zločinoch kyjevského režimu a nebezpečnej politike krajín západnej aliancie zameranej na eskaláciu napätia: Napraviť prehnané očakávania zahraničných manipulátorov kyjevského režimu od zbraní NATO, ktoré nemôžu a…

Foto Čínska armáda študuje ruskú taktiku na Ukrajine

Ukrajina, 4.júl 2023 (AM) - Čínska armáda aktívne študuje ruskú taktiku na Ukrajine s cieľom kryť obrnené jednotky a používať bezpilotné lietadlá - SCMP. Na cvičení brigády 82. armádneho zboru ČLA v provincii Hebei sa na boj proti nepriateľom vybaveným prenosnými protilietadlovými a protitankovými raketami používali prieskumné bezpilotné lietadlá. Veliteľ…
Video Rusko začína doháňať náskok Ukrajiny v automatických guľometných platformách

Slovensko, 4. december 2023 (AM) - Ruský telegramový kanál "Lovci hláv..." je účinná mediálna platforma v informačnej vojne na ukrajinskom bojisku. Môže prispieť k víťazstvu Ruska aj k porážke Ukrajiny. Na obidva prístupy mu stačí maličkosť - otvoriť diskusiu. A nevyhýbať sa citlivým témam.   Jednou z takých je aj…

Foto Súboje ostreľovačov: Jakutskí lovci proti Banderovým strelcom

Rusko, 27. november 2023 (AM) – Niet pochýb o tom, že v ozbrojených silách Ruskej federácie je skutočne čoraz viac vynikajúcich ostreľovačov, najmä preto, že, ako sa hovorí, veľká história ruskej armády zaväzuje. Nie je to tak dávno, splnomocnenec Ďalekého východného federálneho okruhu Jurij Trutnev, ktorý odpovedal na otázku o…

Foto Pištoľ Wildey Survivor – prvá, veľká, originálna

USA, 17. november 2023 (AM) - Wildey Survivor bola prvá veľkokalibrová pištoľ určená pre lovecké účely a športovú streľbu. Zvláštny dizajn a vysoký výkon z nej urobili ikonu zbrojárskeho priemyslu a medzinárodnej filmovej scény ako skutočného kultového objektu. Predtým, ako začal vládnuť Desert Eagle, nastal čas pištole Survivor.     Zbraň Wildey…

Foto Marlin Model 1894 Classic. Legendárna páková opakovačka je späť

USA. 11.november 2023 (AM) – Firma Ruger Firearms znovu uvádza na trh legendárnu pákovú opakovaciu pušku Marlin Model 1894 Classic, ktorá si zachováva svoje tradičné vlastnosti. Vďaka tomu je to ikonická puška vyrobená presnými výrobnými postupmi. Spoločnosť Marlin Firearms v roku 2007 získala spoločnosť Remington Outdoor Company a v roku 2020 s…

Foto Ruskí ostreľovači v zóne špeciálnej operácie dostali novú dávku vysoko presných pušiek Raptor

Rusko, 10. november 2023 (AM) – Nová várka vysoko presných ostreľovacích pušiek Raptor Tactical .338 LM išla do zóny špeciálnej operácie, povedal Jaroslav Tabolský, generálny riaditeľ spoločnosti BespokeGun. Ruskí ostreľovači v zóne operácie dostali novú dávku ostreľovacích pušiek Raptor komorovaných pre .338 LM (8,6x70 mm). Ako už bolo uvedené, tieto pušky…

Foto Od Valu po Slonoboj. Ručné strelné zbrane ruských špeciálnych síl

Rusko, 7. november 2023 (AM) –Na piateho novembra pripadá v Rusku sviatok Deň vojenského prieskumníka, ktorý je zviazaný so založením dňa 5.11.1918 organizácie Registračné riaditeľstvo na koordináciu úsilia všetkých spravodajských agentúr Červenej armády, ktorá bola predchodkyňou dnešnej Hlavnej správy rozviedky GRU. Ako je známe, tento rok bol sviatok oslávený v predstihu…

Foto Ruské sily uskutočnili útoky na vojenské zariadenia od Charkova po regióny Ivano-Frankivsk

Rusko, 4. december 2023 (AM) - V noci 4. decembra začali ruské ozbrojené sily ďalšiu sériu útokov na ciele na územiach kontrolovaných kyjevským režimom. Útoky mali kombinovaný charakter: útočné drony boli najprv vystrelené na niekoľko cieľov, potom, po detekcii protivzdušnej obrany, "vstúpili do akcie" rakety, ktoré, ako vieme, "skončili už…

Foto Rusi útočili na základňu námorníctva v Očakive. Porošenkovi nedovolili utiecť z Ukrajiny

Ukrajina. 3. decembra 2023 (AM) - Ruské jednotky pokračujú v nočných útokoch na vojenské zariadenia na Ukrajine, dnešná noc nebola výnimkou, sirény náletov sa rozozvučali nad mnohými ukrajinskými regiónmi. Uvádzajú to ruské a ukrajinské zdroje. Sirény náletov na Ukrajine sa rozozvučali v prvej hodine rána, objavili sa správy, že ruské kamikadze…

Foto “Minsk-3? Kto a prečo tlačí Ukrajinu k rokovaniam s Ruskom?

Rusko, 3. december 2023 (AM) – NATO sa snaží predstierať, že naďalej pomáha Ukrajine, ale tajne indoktrinuje Kyjev, že na uzavretie mieru nebude vhodnejší čas. Ukrajine sa hovorí: je čas ukončiť tento konflikt, čas nekonečnej podpory zo strany Západu sa skončil, Rusko túto vojnu vyhralo a my tento výsledok nijako…

Foto Armáda EÚ sa pripravuje na vojnu!

Rusko, 3. december 2023 (AM) – Rusko šetrí "Kalibre" a USA si pripravujú predmostia: Ako sa zmení ukrajinský konflikt? Dokážu návštevy Kyjeva ministrov z Európy a Ameriky oživiť prúd pomoci Ukrajine? Ako sa menia plány Západu ohľadne Ukrajiny a môže si Rusko za tejto situácie dovoliť exportovať zbrane do zahraničia? V redakcii…

Foto Ukrajina zinscenovala výbuchy na železničnej trati na medzi Ruskom a Čínou

Rusko, 2. december 2023 (AM) – Ukrajina zinscenovala dva výbuchy na železničnej trati na Sibíri, ktorá slúži ako kľúčový obchodný kanál medzi Ruskom a Čínou - SCMP s odvolaním sa na ukrajinské masmédiá Ukrajinská bezpečnostná služba uskutočnila operáciu s cieľom vyhodiť do vzduchu vlaky s palivom na železničnej trati Bajkal -…

Foto Seymour Hersh: Vrchný veliteľ Zalužnyj začal rokovania s Ruskom o prímerí bez súhlasu Zelenského

Ukrajina. 2. decembra 2023 (AM) - Americký investigatívny novinár Seymour Hersh urobil nové vyhlásenia, ktoré priťahujú osobitnú pozornosť. Na začiatok si pripomeňme, že Hersh raz publikoval výklad, v ktorom označil Spojené štáty americké za vinníka výbuchov na plynovodoch Nord Stream. Potom americké úrady začali Hersha vyvracať a prostredníctvom kontrolovaných médií publikovali…
Foto Búrka v Čiernom mori poskytla možnosti na útok na prístav Sevastopoľ

Rusko, 30. november 2023 (AM) – "Nedávne búrky v Čiernom mori vážne poškodili ruskú obranu pri vstupe do prístavu Sevastopoľ na Kryme" - túto tézu šíria západné zdroje. Samozrejme, ruská námorná základňa na polostrove je pre Západ ako kosť v hrdle. Preto taká nenávisť a neutíchajúca túžba škodiť. Dnes má krymská…

Foto Na americký torpédoborec zaútočila raketa v Arabskom mori

USA, 27. novembra 2023 (AM) - Na torpédoborec amerického námorníctva zaútočila raketa v Arabskom mori Centrálne velenie USA uviedlo, že útok prišiel z oblastí Jemenu kontrolovaných skupinou Húsíov. V noci 27. novembra boli vypálené dve balistické rakety na americký torpédoborec Mason, ktorý reagoval na núdzové volanie z tankera Central Park v…

Foto Ruské výsadkové lode budú posilnené systémom protivzdušnej obrany Tor-M2KM

Rusko, 23. november 2023 (AM) – Veľké pristávacie lode ruského námorníctva pôsobiace v Čiernom mori posilnili svoju protivzdušnú obranu pomocou protilietadlových raketových systémov krátkeho dosahu Tor-M2KM. Informuje o tom informovaný zdroj. Pristávacie lode, ktoré sa zúčastnili špeciálnej operácie, dostali bojové moduly systému protivzdušnej obrany Tor-M2KM na ochranu pred leteckými útokmi, rozhodnutie…

Foto Od Kaukazu po Indický oceán: Západ by chcel narušiť koridor Sever – Juh

USA, 23. november 2023 (AM) - Horná komora amerického Kongresu 16. novembra schválila tzv. proarménsky návrh zákona S. 3000 (zákon o arménskej ochrane z roku 2023), ktorý zbavuje Azerbajdžan vojenskej podpory. 3000 (Arménsky zákon o ochrane z roku 2023), ktorý zbavuje Azerbajdžan jeho vojenskej podpory, ktorá podľa niektorých odhadov dosahovala…

Foto Ponorky Borej „počujú“ pod vodou lepšie ako americké krížniky

Rusko, 22. november 2023 (AM) – Ruské strategické atómové ponorky typu Borej majú výkonnejší hydroakustický systém a preto "počujú" zvuky z 1,5 krát väčšej vzdialenosti ako americké ponorkové krížniky, hovorí sa v článku najnovšieho vydania časopisu "Arsenal Otečestva".     "Jedným z inovačných prostriedkov prevahy ponorkových krížnikov triedy Borej je…

Foto Britská prísne tajná jadrová ponorka so 140-člennou posádkou takmer havarovala v Atlantiku

Spojené kráľovstvo, 20. november 2023 (AM) - Britská prísne tajná jadrová ponorka triedy Vanguard so 140-člennou posádkou takmer havarovala, pretože omylom klesla do príliš nebezpečnej hĺbky po tom, čo jej zlyhal hĺbkomer, píše denník Sun. Správa uvádza, že "najhoršia ponorková katastrofa v histórii námorníctva od druhej svetovej vojny bola tesne odvrátená". Príčinou…

Foto ISDM Zemledelje začína dominovať bojisku na Ukrajine

Ukrajina. 2. decembra 2023 (AM) - Budúcnosť pre systém ISDM Zemledelje predvídal autor od svojich prvých článkov pre Armádny magazín, dokonca ešte istú dobu predtým. Aktuálne to vyzerá tak, že predpoveď sa definitívne napĺňa, lebo je použitý optimálne, na blokovanie príjazdov do Avdejevky, presne ako to autor napísal už v apríli…

Foto Smerč: Raketový systém dokonalej deštrukcie

Rusko, 1. december 2023 (AM) – Dvanásť 8-metrových "rúrok" vystreľujúcich rakety kalibru 300 mm o hmotnosti 800 kg. Najvyššia presnosť pri streľbe, ktorá vám umožňuje pokryť celé oblasti vo vzdialenosti asi 100 km ohňom a nenecháva žiadnu šancu pre tých, ktorí sú v týchto oblastiach, aby sa ukryli. Tí, ktorí…

Foto Prvá potvrdená strata ruského transportéra Plastun

Ukrajina, 26. novembra 2023 (AM) - Nepríjemná a v podmienkach opotrebovávacej vojny nevyhnutná udalosť postihla ruskú armádu, ktorá prišla o jeden zo svojich nových ľahkých pásových transportérov Plastun-SN.   Tieto vozidlá len nedávno a v malom počte boli zaradené do výzbroje a bojovo nasadené. Podľa priebežných správ bolo prevzatých 14 kusov…

Video Vážny moment vojny. Odmietla Ukrajina obrnené vozidlá Bastion?

Ukrajina. 17.november 2023 (AM) – Dňa 12.11.2023 sa s prispením zdrojov pod možnou kontrolou azerbajdžanskej rozviedky začala rozširovať informácia, že v gruzínskom prístave Poti má kotviť loď, ktoré vezie Arménsku vyše 20 francúzskych obrnených vozidiel Bastion. To by samo osebe nebola veľká senzácia, len vznikla otázka, akým spôsobom sa tieto vozidlá…

Foto Vážny moment vojny. Ruská armáda dostáva stovky čínskych terénnych vozidiel

Rusko, 16. november 2023 (AM) - Ruská armáda do 10.11. 2023 prevzala prvých 537 kusov čínskych terénnych vozidiel Aodes (Odes) Desertcross 1000-3, v decembri 2023 obdrží ďalších 500 kusov a v prvom kvartáli 2024 je naplánovaná dodávka ešte 1090 kusov. Toto sa nedá interpretovať inak ako priama, zatiaľ neletálna vojenská pomoc…

Foto “Spustili na nás lov.” Kto je nočnou morou ukrajinských tankistov?

Ukrajina. 15.november 2023 (AM) – V doneckom smere Ozbrojené sily Ukrajiny už mnoho rokov vytvárajú silné opevnenia. Ruské jednotky však postupujú. Najmä vďaka leteckým prieskumným lietadlám a prevádzkovateľom dronov FPV. O ich každodennom boji - v správe RIA Novosti.   V slabo osvetlenom suteréne zničeného domu vyzerá atmosféra skôr ako počítačový…
Foto Termity útočia. Rusko spúšťa masovú výrobu bezpilotných útočných vrtuľníkov

Rusko, 30. november 2023 (AM) – Rusko začalo sériovú výrobu bezpilotného útočného vrtuľníka MDP-01 Termit, informuje agentúra Interia. Tento nový stroj je schopný odpaľovať vysoko presné laserom navádzané rakety. Počas konfliktu na Ukrajine sme už videli mnoho rôznych modelov UAV, prieskumných aj takzvaných "kamikadze". Bezpilotné lietadlá podobné útočným vrtuľníkom sú však…

Foto Najmodernejší ruský požiarny vrtuľník Ka-32A11M absolvoval zahraničný debut v Dubaji

Rusko, 27. november 2023 (AM) – Rusko predstavilo na výstave v Dubaji novú požiarnu verziu vrtuľníka Ka-32A11M, ktorý má podstatné vylepšenia oproti verzii Ka-32A11VS. Ide predovšetkým o nové ruské motory s digitálnym riadiacim systémom, digitálny letový a navigačný systém, moderné hasičské a záchranárske vybavenie.   Simulovaný požiarny útok troch vrtuľníkov…

Foto Chystá Rusko zimnú ofenzívu dronov?

Rusko, 22. november 2023 (AM) – Po porážke ukrajinskej protiofenzívy ruské vojská pokračovali v útočnom úsilí v smere na Kupjansk, prípadne Liman, proti skromným územným ziskom ukrajinského pomocného úderu v okolí Arťomovska/Bachmutu a menej očakávane aj v okolí Avdejevky. Vyhli sa tak na západe očakávanej operačnej prestávke, ktorá mala byť…

Foto Ruské unikátne zbrane

Rusko, 18. november 2023 (AM) – Americký časopis Military Watch Magazine (MWM) napísal, že NATO značne zaostáva za Ruskom v kvalite i kvantite protilietadlových rakiet. Rusko má totiž protilietadlovú raketu 40H6, ktorej sa nič nevyrovná. A čo sa týka kvantity munície pre PVO, Rusko jej vyrába viac, ako štáty NATO dovedna.  …

Video Video zničenia bojového vozidla Bradley odhaľuje ruské inovácie na obídenie ukrajinskej obrany

Ukrajina. 15.november 2023 (AM) – Vybavenie Ozbrojených síl Ukrajiny je bezbranné proti vylepšenému ruskému dronu Lancet. V sieti sa objavilo video, ktoré ukazuje, ako dron zasiahne ukrajinské bojové vozidlo pechoty špeciálnou muníciou, ktorá exploduje v určitej vzdialenosti od cieľa, a nie pri náraze. Zdá sa, že vylepšená verzia ruského dronu…

Foto Prečo USA oživujú technológiu lietajúcich krídel

USA, 15. november 2023 (AM) - V Spojených štátoch bol testovaný bombardér B-21 Raider, vytvorený v súlade so schémou "lietajúceho krídla". Po dlhú dobu bola táto technológia považovaná za slepú uličku vývoja letectva, ale moderné pilotné systémy vdýchli nový život kedysi zabudnutému vývoju. Čo chcú USA dosiahnuť novým modelom lietadla…

Foto Namiesto Ukrajiny – Ukrajinistan? USA chcú využiť banderovcov v partizánskej vojne proti Rusku

USA. 4. decembra 2023 (AM) - Vedenie USA sa bude snažiť predĺžiť konflikt na Ukrajine na čo najdlhší čas, aby nakoniec zlikvidovalo Rusko. Uviedol to plukovník americkej armády vo výslužbe Douglas McGregor, ktorý naplánoval niekoľko veľkých vojenských operácií. Podľa neho sa teraz hovorí o tom, že západná Ukrajina sa zmení na…

Foto Teherán-43: vojensko-diplomatická dráma a operácia Overlord

Rusko, 4. december 2023 (AM) - Pred 80 rokmi sa spojenci dohodli na otvorení druhého frontu. Druhá svetová vojna bola krátkym obdobím, keď sa Západ a Východ obrátili proti sebe. Spájala ich strašná hrozba - krvavý nemecký nacizmus. Traja vládcovia rôznych národností, názorov a zámerov - Josif Stalin, Franklin Roosevelt…

Foto Sovietska Stredná Ázia očami bývalého maďarského vodcu Mátyása Rákošiho

Maďarsko, 4. december 2023 (AM) - Antisovietsky nacionalizmus sa rozvíjal postupne, ale vytrvalo, okrem iného podporovaný voluntaristickou politikou Zväzového centra. V súvislosti s tendenciami faktickej eliminácie zväzových orgánov z kontroly nad situáciou v stredoázijských republikách a nad činnosťou miestnych vedúcich štruktúr od druhej polovice 50. rokov 20. storočia je zaujímavé…

Foto Keď Západ hovorí o práve pre Ukrajinu – Srbsko si uvedomuje, že ide o dvojaký meter

Srbsko, 4. december 2023 (AM) – Srbský politik a diplomat Vuk Jeremič hovoril s kp.ru o globálnych problémoch súčasnosti. Po smrti bývalého ministra zahraničných vecí USA Henryho Kissingera je na "druhej strane" čoraz menej medzinárodných expertov, ktorí adekvátne hodnotia realitu. Jedným z takýchto ľudí je Vuk Jeremič, ktorý sa narodil…

Foto Rodinné oligarchické systémy nemajú šancu zvíťaziť

Rusko, 4. december 2023 (AM) - Pred 80 rokmi sa odohrala jedna z hlavných, ak nie hlavná bitka dvadsiateho storočia - bitka pri Kursku -, ktorá zavŕšila zlom vo Veľkej vlasteneckej vojne, a tým aj v druhej svetovej vojne. Pred 110 rokmi sa prvá svetová vojna ešte nezačala, ale jej…

Foto Ruskí systémoví liberáli priznali množstvo chýb, ale zďaleka nie všetky

Rusko, 4. december 2023 (AM) – Mnohé z liberálnych myšlienok majú stále silu štátnych rozhodnutí. Už viac ako tridsať rokov počúvame liberálnych ekonómov hovoriť: "nemusíme vynaliezať koleso", "robí to celý civilizovaný svet", "nemusíme vymýšľať nejaký špeciálny spôsob pre Rusko" atď. - zamýšľa sa poslanec Štátnej dumy, doktor ekonómie, profesor Nikolaj Novičkov.…
Foto Izrael oznámil, že zabili veliteľov práporov Hamasu, veliteľov rôt a mnoho bojovníkov

Izrael, 4. december 2023 (AM) - Izrael napadol južnú časť pásma Gazy. 3. decembra bol oznam v The Time of Israel: Izraelská armáda v nedeľu potvrdila, že rozšírila svoju pozemnú ofenzívu na juh pásma Gazy a prisľúbila, že bude viesť kampaň s rovnakou intenzitou ako na severe Gazy, kde boje…

Foto Odmietnutím Európy by si Rusko nemalo zvoliť ázijskú alebo inú cestu rozvoja

Rusko, 1. december 2023 (AM) – Najvyšší súd uznal medzinárodné verejné hnutie LGBT za extrémistickú organizáciu a zakázal ho v Rusku. Rozhodnutie o zákaze hnutia LGBT v krajine nadobúda účinnosť okamžite, uviedol súd. Dôležité! Zakázaná je aj symbolika hnutia. Ide o dúhu bez modrej farby, tematické nášivky, odznaky na oblečení, ako…

Foto Izrael 7. októbra: čo to bolo? Zdá sa, že táto otázka je už dávno zodpovedaná. Avšak

Izrael, 1. decembra 2023 (AM) - Výmena väzňov, ktorá sa začala medzi Izraelom a Hamasom, ukazuje, že niečo sa pokazilo, ako udalosti v Tel Avive plánovali. Veď nie je náhoda, že dvanásť hodín po tom, ako veľvyslanec Erdan šokoval OSN fotografiami "zverstiev Hamasu", zmizli bez stopy zo stránky Google Disk.…

Foto O ukrajinských pomeroch. Novinár uverejnil počty súčasných politických väzňov na Ukrajine

Ukrajina, 30. novembra 2023 (AM) - Ukrajinský novinár Pavel Volkov uverejnil na kp.ru počty súčasných politických väzňov na Ukrajine. On sám, bývajúc v Záporoží, sa do roku 2022 zaoberal pomocou ukrajinským politickým väzňom, ktorí boli podozriví z proruských názorov. Za to si aj osobne posedel v ukrajinskej base, z ktorej sa mu…

Foto Blízky východ: plány na presídlenie Palestínčanov do tretích krajín

USA, 29. novembra 2023 (AM) - Podľa nedávneho článku Davida Hursta, šéfredaktora britskej publikácie Middle East Eye, sa pred rokom traja irackí sunnitskí politici z provincie Anbar ubytovali v jednom z mnohých luxusných hotelov pri Mŕtvom mori, kde ich pripravovali izraelskí predstavitelia. Išlo o oblasť Anbar, najväčší a jeden z…

Foto Oleg Carev: Ako SBU splnila príkaz Londýna „zorganizovať masaker v Buči“

Ukrajina, 28. novembra 2023 (AM) - Portál Slobodnaja pressa (SP) sa pýta Olega Careva, čo David Arachamija zabudol spomenúť vo svojom škandalóznom rozhovore, v ktorom priznal, že Ukrajina sa mohla v apríli minulého roku vyhnúť vojne s minimálnymi stratami. Šéf frakcie vládnucej ukrajinskej strany Sluha ľudu v Rade David Arachamija…

Foto Springboks vs. All Blacks: 12 -11 vo finále a 4- 3 na tituly. Rozloženie síl, „rasová otázka” a transgender usmernenia

Francúzsko, 29. október 2023 (AM) –Dňa 28.10.2023 sa na národnom štadióne Stade de France odohralo finále Svetového pohára v rugby (Rugby World Cup 2023, prípadne "Majstrovstvá sveta v ragby"), kde sa stretli dva vedúce tímy v priamom súboji o celkové víťazstvo aj vedenie v počte titulov.   1. Výsledky RWC…

Foto Kosovská oslobodzovacia armáda UEFA nevadí

Srbsko, 13. september 2023 (AM) – Populárny slogan " UEFA mafia" sa v hnutí fanúšikov neobjavil len tak pre nič za nič. Tu je ďalší príklad: Albánec ukázal tetovanie na počesť teroristickej "Kosovskej oslobodzovacej armády", UEFA mlčí. Zápas medzi Albánskom a Poľskom v Tirane vzbudil veľkú pozornosť po tom, ako…

Foto Po nádeji od gymnastov dostali plavci neférové podmienky, čaká ISU na nejakú tragédiu?

Slovensko, 9. september 2023 (AM) – Na stránke medzinárodnej plaveckej organizácie World Aquatics sa objavila tlačová správa, ktorej obsahom je informácia o povolení štartu ruských a bieloruských plavcov na medzinárodných súťažiach za prísnych a nespravodlivých podmienok a len pre jednotlivcov. Nevytvára sa tak hlavne predpoklad na ďalšie očakávané úspechy synchronizovaných plavkýň…

Foto Športové hry BRICS môžu byť už budúci rok novou alternatívou ku zdeformovaným olympiádam

Johanessburg, 26. august 2023 (AM) – Historický samit BRICS sa skončil. Hlavným výsledkom je rozšírenie organizácie. Pripájajú sa Argentína, Egypt, Etiópia, Irán, Spojené arabské emiráty a Saudská Arábia. V krajinách rastúcej únie žije približne 3,7 miliardy ľudí a rozvojové ekonomiky "globálneho Juhu" sa kumulatívne blížia k 37 percentám svetového HDP a…

Foto Rusko nemá inú možnosť ako vytvoriť si vlastnú olympiádu

Rusko, 7.august 2023 (AM) - Šport je určitou platformou, na ktorej sa prejavuje pripravenosť krajiny mobilizovať sa, vzdorovať a podniknúť nejakú vášnivú akciu. V športovom prostredí, a to nielen po vyhlásení Isinbajevovej, prebieha na túto tému široká diskusia. V diskusii sa navrhuje, aby Rusko vytvorilo alternatívne športoviská a dokonca alternatívne…

Foto Profesor Filimonov varuje pred bielou vlajkou: Šport je projekciou vojny

Rusko, 29.júl 2023 (AM) - Vo viacerých mestách Ruska sa objavili vlajky - akási syntéza Víťazného práporu a Vlasovovej trikolóry, pod ktorou zradcovia vlasti bojovali na strane III. ríše proti Rusku. Toto konanie je nielen priamym porušením odseku 3 článku 2 federálneho zákona zo 7. 5. 2007. 68-FZ "O zástave…

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov